Alkar II slavio protiv Pristana, odluka o prvaku B-1 lige u narednim danima

Autor: Josip Grčić

Druga momčad Alkara upisala je vrlo važnu pobjedu protiv Pristana i po svemu sudeći uzela lidersku poziciju B-1 lige, ali sve vezano za taj aspekt bit će vidljivo tek u narednim danima. Sve su u svojim rukama imali Sinjani, nesmotrenim reakcijama svoju sudbinu predali gostima, a onda je čovjek odluke postao Žuljević koji je nekoliko sekundi prije kraja izvojevao namjernu i pogodio s crte slobodnih bacanja…

ALKAR II – PRISTAN 81:67
(27-13, 17-21, 27-7, 20-26)

GSD Ivica Glavan Ićo. Gledatelja: 300
Suci:
Ante Vukušić i Frane Mjedan
Alkar: Jurela (5), D. Vidić (2), Pralija (18), Jukić-Bračulj (7), Vukas, Svalina (8), I.Vidić (2), Ratković, Šimunović-Erpušina (18), Župić (3), Žuljević (12), Bašić (6). Trener: Denis Bobeta
Pristan: Ešhinja (2), Tomić (15), Minas (12), Fantina (22), Tomljanović (2), Milačić (5), Buljan (7), Četković (2), Brzić, Majica. Trener: Radovan Majica

Krenuo je Alkar furiozno, iskoristio ponuđeno gostiju i serijom 12-0 u svega tri minute došao do prednosti od deset koševa. Minutu odmora potom je pozvao gostujući strateg, pokušao smiriti ishitrenost svojih košarkaša koji su “srljali” pokušajem za tri poena, ali nije imao mnogo utjecaja jer su Sinjani beskompromisno nametali svoj tempo igre i zasluženo brojili dvoznamenkasti plus.

Nastavio je Alkar u istom tempu i u drugom periodu, funkcionirala je kod domaćina i obrana i napad, a onda je ipak došlo do kriznog razdoblja koje košarkaši Pristana kažnjavaju serijom 10-0 i dolaze na jednoznamenkasti minus. Post Sinjana prekinuo je Jukić Bračulj, a na pogon Milačića gosti su došli na pristojnih -10 (44:34) koliko je semafor pokazivao na poluvremenu.

Serija 12-0 Alkara na otvaranju treće četvrtine ponovno je na noge dignula sve ljubitelje sinjske košarke koji su u velikom broju ispunili dvoranu `Ivica Glavan-Ićo´, a još malo brige donijeli gostujućem stožeru. Seriji je uz odličnu obranu domaćih kumovala i namjerna Tomića. Dovoljan podatak koliko je u trećem periodu nadmoćna bila sinjska družina jest i samo sedam koševa gostiju, a ono što nije bilo lijepo jest ozljeda Jurele koji je pri jednom skočnom duelu ozlijedio nogu.

Bez većih problema, činilo se, kako će Alkar slaviti pobjedu vrijednu prvog mjesta, ali stvari su se počele komplicirati dvije minute prije kraja. Dvije vezane pogreške Sinjana i kazna Minasa koji je dokazao kako će završnica biti daleko od lako očekivane, ali u posljednjim sekundama se pod košem ukazao Žuljević, izvojevao namjernu ranije spomenutog igrača i s crte slobodnih bacanja postavio pobjedu od 14 razlike (81-67) koja će svoj rasplet dobiti u narednim danima kada bi trebalo postati jasno tko će biti prvak B-1 lige. Pobjeda 79-65 Pristana kao domaćina i slavlje 81-67 Alkara u Sinju, obje momčadi s pobjedom od 14 koševa razlike pa će vrlo vjerojatno u prvi plan doći broj ubačenih koševa koji, po svemu sudeći, kao prvog postavlja Alkara II.