Alkar u ludoj završnici slavio protiv Vrijednosnica Osijek, Maligani odali počast pokojnom gradonačelniku Glavanu

Autor: Josip Grčić / Foto: Antonio Mirko Macan

Alkar je teškom mukom došao do vrlo vrijedne pobjede protiv Vrijednosnica Osijek. U utakmici punoj preokreta, a premijerno u gradskoj dvorani ´Ivica Glavan-Ićo´ presudan je bio kraj posljednjeg perioda u kojem su Sinjani u neviđenoj drami upisali petu prvenstvu pobjedu…

ALKAR – VROS 82:78
(21-27, 17-18, 17-13, 27-20)

Sinj – GSD ´Ivica Glavan-Ićo´. Gledatelja: 700
Suci: Srđan Dožai (Zagreb), Martin Vulić (Zadar), Marko Živaljić (Split)

Alkar: Modrić, Šipić(11), Vučić(9), Kanaet(11), Brown(25), Markulin(19), Boban(1), Svalina(2), Marić(2), Elez, Žaper(2), Šimunović-Erpušina. Trener: Srđan Helbich
VROS: Gospić(28), Šango(4), Mandić(9), Ihring(12), Abu Abdal(14), Boras, Perić(8), Maskaljević, Bačić, Darling(3). Trener: Vladimir Krstić

Premijerno u novoj gradskoj dvorani u “u grču“ su krenuli i domaćini i gosti, ali ipak su „deblji kraj“ pod obručima izvukli Osječani. Vidno raspoloženi Ihring i Gospić nagnali su trenera Helbicha na prvu minutu odmora nakon svega pet minuta igre, ali i dalje je taj dvojac bio nezaustavljiv o čemu dovoljno govori podatak kako su od ukupno 27 koševa Osijeka zabili čak 20.
Nije na najbolji način u prvom periodu radnu temperaturu uhvatio Alkar, „propusno“ je bilo sa svih pozicija, ali na sreću nisu to potpuno iskoristili gosti pa je semafor nakon početnih deset minuta pokazivao pristojnih -6 (21:27).

Prvu minutu predaha nakon pet vezanih koševa Browna i Markulina na početku druge četvrtine iskoristio je i gostujući strateg Vladimir Krstić. Kudikamo je domaći sastav bolje izgledao na terenu, a pet minuta prije odmora je koševima Markulina i stigao na korak do izjednačenja (34:35), ali manjak sreće i par nespretnosti ponovno su vodu odnijeli na osječki mlin pa su gostujući košarkaši bez većih problema ponovno brojili prednost.

Trojac VučićMarkulinBrown serijom 11-3 bili su tvorci potpunog preokreta Sinjana koji su u svega četiri minute trećeg perioda istopili prednost Osječana i susret trasirali u drugom smjeru. U pravom trenutku znala je to prepoznati i brojna publika, a „slobodan pad“ svojih igrača i trener Krstić. Zbilja je naredna minuta predaha i urodila plodom, ponovno su „glavu i rep“ dobili gosti pa ponovno rezultat prebacili u svoju korist.

Neviđena drama odvijala se u posljednjoj četvrtini. Serijom 9-0 košarkaši Osijeka utišali su sinjske tribine, a ništa manje nije bio silan niti „sinjski uragan“ koji je serijom 11-0 uzvratio i utakmicu odveo u više no ludu završnicu. Igralo se u narednom periodu koš za košem, bilo je evidentno kako će svaka, makar mala, greška biti presudna, a u „igri živaca“ petu prvenstvu pobjedu upisao je Alkar.
Minutu prije kraja pogodio je Brown, gosti napad prosuli u nepovrat, a pod obručima se potom za 78:74 snašao Šipić. U napadu iza čak tri pokušaja su promašili Osječani i zaradili prekršaj, s crte slobodnih bacanja Abu Abdul pogodio jedno, Sinjani onda još malo zakomplicirali pa još dva poena dali osječkom Amerikancu da bi domaću pobjedu potvrdili Svalina, Šipić i Boban s crte slobodnih bacanja.

U idućem kolu Alkar gostuje na Gripama kod Splita.

Ivica Glavan-Ićo, zauvik jedan od nas

Početkom utakmice Sinjski Maligani su za premijeru u novoj dvorani odali počast prerano preminulom sinjskom gradonačelniku po kojem je dvorana dobila ime transparentom „Ivica Glavan-Ićo, zauvik jedan od nas“.
Ipak, dio s Maliganima u drugom dijelu subotnjeg susreta ostao je prazan zbog nepoznatnog uzroka, a po neslužbenim informacijama Maligani su ispraznili tribinu iz protesta zbog sukoba sa zaštitarskom službom što su na jednoj Facebook stranici kratko komentirali s „Bolji tretman na Baldekinu nego u Sinju. Sramite se!“