Golijada Junaka u Sinju, Jandrek i Mateo Barać Stobrečane poslali kući praznih ruku

Autor: Josip Grčić, Duje Vuko

Nevjerojatnom predstavom nad stobrečkim Primorcem Junak je upisao devetu pobjedu u prvenstvu. Sinjani su potpuno unakazili gol gostiju, već su do predaha imali četiri pogotka upisana na semaforu, a do kraja su bez problema rutinirano bodove ostavili u Sinju. Prva imena domaće momčadi bili su raspoloženi Jandrek i M. Barać koji su pobjedu Plavima upisali već na kraju prvog poluvremena…

JUNAK – PRIMORAC 4:0 (4:0)

10. kolo 3. HNL Jug
Sinj. Gradski stadion. Gledatelja: 400
Sudac: Roko Režan (Bibinje)
Strijelci: 1:0 Andrić (1.), 2:0 Jandrek (38.), 3:0 Jandrek (40.), 4:0 M. Barać (45.)
Najbolji igrač: Robert Jandrek (Junak)

Junak: Ćurković, S. Barać, Bašić-Šiško (od 71. Tuta), M. Barać (od 83. Vuleta), Bandalo, Jandrek, Protega, Andrić, Vardić (od 66. Domazet), Botica, Puljić. Trener: Stipe Grčić
Primorac: Šolić, Barać, Grubišić, Mikrut, Galić, Vidović, Jurenić (od 46. Gajić), Roguljić (od 10. Spajić), Domazet (od 57. Brković), Zebić, Omazić. Trener: Dragan Matić

Mini-niz prosječnosti Junaka od tek jednog boda u prošla dva kola silnu želju za novim pobjedama preselio je na sinjski teren koji je bio dobrano natopljen uslijed nevremena koje je svega nekoliko minuta prije početka susreta zaostalog 10. kola pogodilo Cetinsku krajinu.
Pomalo nevjerojatno, ali tek 23 sekunde susreta trebalo je Plavima da dođu do rezultatske prednosti. Po boku je probio Jandrek, ubacio pred gol gostiju gdje je fantastično reagirao Mateo Barać i glavom spustio za Andrića koji pogađa neobranjivo iz blizine.
Redale su se u nastavku akcije domaćina, gosti iz Stobreča od početka su sve snage uputili prema obrambenom dijelu, a svaka polukontra završila je neslavnom završnicom što kod Junaka nije bio slučaj.
Pokušavali su Mateo Barać i Bašić-Šiško, lopta je u oba slučaja završila iznad gola, a igrači Primorca su tek jednom pokušali zaprijetiti golu Junaka, a kao pobjednik je u tom slučaju izašao sinjski vratar Ćurković.
Sve do pred sam kraj prvog dijela, ipak, mreža je ostala netaknuta. Igrala se 38. minuta kada je “brod” zvani Primorac počeo neshvatljivom brzinom “tonuti sve dublje”. Andrić se oslobodio svog čuvara i u pravo vrijeme dodao za Jandreka koji bez većih problema povećava prednost Plavih, a svega dvije minute kasnije potvrdio je svoj odličan dan i partiju za svoj klub mladi ofenzivac i zabio za 3:0.
I kad su gosti već mislili kako će s tek tricom u mreži na poluvrijeme, što bi bio itekakav uspjeh s obzirom na predstavu Junaka, Mateo Barać nakon polukontre izbacio je svog čuvara i pronašao vratara Šolića na krivoj nozi te udarcem u lijevi kut put sinjske pobjede trasirao u jednom smjeru.

Stvari se nisu mnogo promijenile niti u drugom dijelu, ponovno je sinjska momčad imala veću inicijativu, ali falilo je malo sreće da se još koja lopta ne nađe iza vratara Primorca.
Visoki rezultat u prvom dijelu, ipak, je smirio igru nastavka pa su tek dvije akcije s “glavom i repom” viđene u drugom dijelu, po jedna s jedne i druge strane.
Prvo je atraktivno škaricama u 52. minuti pokušao gostujući Vidović, a svega nekoliko minuta kasnije Stipe Barać je s centra pogodio gredu stobrečkih vrata.

Junak je na šest bodova povećao svoju prednost pred prvim pratiteljima, Uskokom i Primorcem iz Biograda tri kola prije kraja polusezone.
U idućem kolu, već ove subote, Sinjani su domaćini Uraniji, a onda narednog vikenda igrat će se povijesni susret pod reflektorima na Klisu.