Hrvatska U-17 reprezentacija u kvalifikacijama za EP 2019. lakše od očekivanog do prvih bodova

Hrvatska U-17 reprezentacija lakše je od očekivanog došla do prvih bodova u kvalifikacijama za EP 2019. koje će se iduće godine održavati u Irskoj. Mladi Vatreni potpuno su izdominirali vršnjake Armenije, ostavili Armence bez “ispaljenog metka” i oduševili Sinjane koji su u velikom broju pohodili Gradski stadion…

Strijelci: 0:1 Vasilj (13.) 0:2 Biuk (36.), 0:3 Groznica (91.)
Najbolji igrač: Jakov Anton Vasilj (Hrvatska)

Armenija: Ter-Minasyan, Galstyan, Sahradyan, L. Darbinyan (od 65. Hayrapetyan), A. Darbinyan (od 53. Gevorgyan), Nalbandyan (od 53. Mikayelyan), Tarakhchyan, Alaverdyan (od 73. Yesayan), Baghramyan, Mkrtchyan, Tamazyan (od 73. Manukyan).
Hrvatska: Kovačević, Braut (od 82. Unušić), Škaričić, Džankić, Gvardiol, Biuk (od 64. Soldo), Sučić, Branšteter, Vasilj (od 83. Groznica), Jurčec (od 64. Kanižaj), Tomek (od 73. Ćubelić).

Obrana mlade reprezentacije Armenije u početnim minutama živjela je pod “teškom opsadom”, a nisu mnogo Armenci, pokazali ni do kraja utakmice pa je doslovce okvir gola ostao netaknut, a tek jedna prava prilika viđena je debelo u drugom poluvremenu.

Nakon što je u 9. minuti pokušaj Biuka sa tek tri metra završio fantastičnom obranom vratara Ter-Minasyana, svega tri minute kasnije reprezentativci Hrvatske bili su u vodstvu. Ubačaj s desne strane Tomeka naišao je na nespretnu reakciju dvojice stopera Armenije, a najbolje se u gužvi snašao Vasilj i poentirao za 1:0 Hrvatske.

Za novu priliku čekalo se do 35. minute susreta, a ponovno je ona bila u režiji domaće reprezentacije. Nakon duplog pasa s Biukom Vasilj je fantastično pucao, a još bolje je reagirao armenijski vratar Ter-Minasyan pa je gol ostao netaknut, ali samo tridesetak sekundi je u napadu poslije Jurčec ušao u kazneni prostor s lijeve strane i pronašao Biuka koji s lakoćom glavom povećava hrvatsko vodstvo.

Otvorila se i Armenija u drugom dijelu, ali hrvatski vratar ostao je na kraju neocijenjen jer je iz 90 minuta igre prava prilika Armenije bila tek jedna i to u 63. kada je pokušaj Alaverdyana prohujao pored vratnice.

Mladi Vatreni prijetili su armenskom golu još u nekoliko navrata, a onaj najvrjedniji za istaknuti bio je u 75. minuti kada je Branšteter s nekih 5,6 metara glavom pogodio vratnicu.

Na samom kraju utakmice, debelo u sudačkoj nadoknadi, pobjedu Vatrenih potvrdio je Groznica nakon prelijepe asistencije Ćubelića petom.

Sav prihod od ulaznica, što je važno za podcrtati, bio je namijenjen za pomoć sinjskom vatrogascu Josipu Santu koji je ozlijedio oko na požarištu u Selcima na Braču, a očekuje ga teška operacija u Rusiji. Prikupljeno je ukupno 6600 kuna.

Hrvatska kadetska reprezentacija u utorak u Dugopolju igra drugi kvalifikacijski susret za EP 2019. s Andorom dok će od 11 sati, istog dana, u Sinju igrati Armenija i Italija. Derbi susret faze kvalifikacija u skupini gdje je Hrvatska bit će na Gradskom stadionu narednog petka kada igraju Hrvatska i Italija.

Izjave:
Fran Tomek, kapetan Hrvatske kadetske reprezentacije:

“Teška utakmica od početka. Od početka smo imali pravi “fight” na terenu i dobro smo se namučili. Ipak, probili smo obranu Armenije, dali sve od sebe i na kraju pobijedili.
Sjajna atmosfera s tribina, lakše nam je bilo i igrati i samo poželjeti da tako bude i u ostale dvije utakmice.
Idemo korak po korak dalje, okrećemo se Andori i idemo na pobjedu!”

Petar Krpan, izbornik Hrvatske U-17 reprezentacije:

“Zadovoljan sam što smo startali s tri boda. Imali smo dosta šansi, napromašivali smo se, zabili samo tri gola, ali tri boda su najbitnija. Okrećemo se Andori gdje želimo do novih bodova i do mirnijeg učinka pred derbi u Sinju u petak.
Dojmovi o Sinju su fenomenalni. Hvala Sinju i nadam se da će protiv Italije doći još više gledatelja!”