Junak je do punog plijena došao na gostovanju u Pločama. Petar Bašić-Šiško ponovno je bio čovjek odluke u sinjskim redovima, bez greške odigrali su Sinjani i s pobjedom zasjeli na prvo mjesto jedini s obe pobjede u dva susreta…

2. kolo 3. HNL Jug
JADRAN LP – JUNAK 1:2 (0:1)
Sudac: Roko Režan (Bibinje)
Strijelci: Bašić-Šiško 0:1 (41.), 0:2 (85.), Šunjić 1:2 (88.)
Igrač utakmice: Petar Bašić-Šiško

Jadran LP: Batinović, Barbir, Raič, Primorac (Pijević od 80.), Šuto, Marko Musulin, Herceg, Martin Musulin, Maleta (Kalfić od 55.), Nikolac, Šutalo (Šunjić od 55.)
Junak: Ćurković, S. Barać, Marunica, M. Barać (Jukić od 86.), Bandalo, Vuleta, Bašić-Šiško, Andrić (Jandrek od 53.), Vardić, Botica, Puljić (Batinić od 68.)

Terenska inicijativa domaćina u početnim minutama urodila je plodom u 19. minuti kada se nečuvan našao Šutalo koji je snažnim udarcem zaprijetio sinjskom golu, ali pokušaj je otišao iznad gola.
Za novu priliku domaćina čekalo se do 27. minute kada je pokušaj Hercega s lijeve strane odsjeo pored gola, a samo minutu poslije lopta je nakon kornera protutnjala kaznenim prostorom, a glavom je Maleta bio za malo kratak.
Prva prilika kod Junaka bila je u 34. minuti kada je Marunica iz slobodnog udarca pronašao Matea Baraća, a ovaj dodao za starijeg bratara koji nije na pravi način reagirao u samoj završnici.
U 41. minuti Sinjani su došli u vodstvo – Puljić je nabacio za Bašića-Šišku koji je načeo mrežu Pločana i Junak doveo u vodstvo koje je na semaforu pisalo do kraja prvog dijela. Tek 35. minuta u „radnoj temperaturi“ bili su domaćini, vidan je bio umor jer to im je bila treća utakmica u sedam dana. U srijedu su na domaćem terenu u pretkolu hrvatskog Kupa pobijedili Bjelovar i plasirali se među 32 ekipe, a u šesnaestini finala očekuju Split na stadionu Jadranovo.

Posjed i terensku inicijativu Sinjani su preuzeli na početku drugog dijela pa su tako redom bile akcije gostiju – na prvu se čekalo u 57. minuti kada je Bašić-Šiško prizemnim udarcem pucao točno u ruke vratara Batinovića.
Minutu kasnije nakon kornera Marunice Puljić puca glavom tik uz vratnicu, a u 60. minuti ponovno je sveprisutni Bašić-Šiško na streljanu doveo domaćeg vratara i nagnao ga da krajnjim naporima spašava svoja vrata.
Najveća prilika susreta za Jadranaše bila je u 65. minuti kada je Kalfić išao sam na vratara Ćurkovića, ali kao pobjednik tog dvoboja izašao je sinjski čuvar mreže.
Kako se bližio kraj utakmice smanjivao se i intenzitet utakmice pa se i igra svela na sredinu terena sve dok Sinjani u 85. minuti nisu u brzoj kontri povećali svoje vodstvo. Mateo Barać krenuo je pred vratara domaćih, na suprotnoj strani uočio dotrčalog Bašića-Šišku koji je pogodio za 2:0 Junaka, svoj drugi pogodak na susretu i ukupno treći za sinjski klub nakon dva kola.
Nevjerojatan promašaj Vulete samo minutu kasnije, prošao je sinjski ofenzivac vratara Batinovića i pucao tik uz vratnicu, a onda je neopreznost u sinjskoj obrani u 88. minuti našao Šunjić i nakon jednog slobodnog udarca glavom loptu pospremio iza vratara Ćurkovića.

U ovom susretu debitantske minute u dresu Junaka dobio je Robert Jandrek koji je u proteklom tjednu pojačao sinjske redove, a od 68. minute u dresu Junaka zaigrao je i Mario Batinić.
Junak je ovom pobjedom zasjeo na čelo trećeligaške tablice, a u idućem kolu na Gradskom stadionu gostuje Croatia.