Uhvatio je Junak na svom terenu puni plijen od „suhog zlata“ za opstanak u Trećoj ligi-jug . Živjeli su gosti iz Kaštela u Sinju tek na nekoliko početnih minuta, a u nastavku je Junak uzeo sve konce igre i uspješno pobijedio.

27. kolo 3. HNL Jug
JUNAK 4-0 VAL

Gradski stadion Sinj. Gledatelja:
Sudac: Ante Žilić (Škabrnja)
Strijelci: 1:0 Andrić (28.), 2:0 Vardić (61.), 3:0 Barać (80.), 4:0 Bitunjac (89.)
Najbolji igrač: Mateo Barać
Junak: Labrović, Mornar, Marunica, Katuša (Bitunjac od 86.), Bandalo, Vuleta (Jukić od 73.), Barać (Šentija od 81.), Andrić, Vardić, Botica, Puljić
Val: Slavica, Sunara (Kuliš od 58.), Melvan, Suman (Šego od 79.), Perković, Kustura, Grubić, Udovičić (Pastuović od 64.), Cikojević, Barišić, Dadić

U trećoj minuti susreta nakon tri uzastopna kornera ozbiljnije su zaprijetili gosti iz Kaštela – u posljednjom od ta tri na lopti je bio Melvan, a vršcima prstiju skida je vratar Labrović.
Samo tri minute kasnije Barać u domaćim redovima je nakon solo prodora s nekih 15-ak metara pucao točno u Slavicu, golmana Vala.
U 11. minuti susreta nakon kornera koji je izveo Marunica na drugoj je stativi bio Mornar koji loptu zahvaća glavom, ali ona odlazi iznad gola.
Slična situacija se dogodila samo tri minute kasnije – nakon slobodnog udarca s lijeve strane ponovno je Marunica pronašao Mornara koji je ponovno neuspješan u samoj završnici.
U 28. minuti susreta na naplatu je stiglo sinjskih 25 minuta „pod opsadom“ – Botica je loptom uposlio Andrića koji puca neobranjivo volejom u lijevu stranu golmana Slavice.
Na samom kraju prvog dijela ponovno je u prvom planu bio Botica koji je uposlio Baraća koji pak daje za Andrića koji se ne snalazi u idealnoj poziciji.

Petnaestak minuta u drugom su dijelu momčadi bile bez prave akcije, a prva koja je bila vrijedna zabilješke bila je ona iz 61. minute susreta.
Botica je loptu s ruba crte kornera vratio prema Vardiću koji je prodro po desnoj strani, ušao u šesnaesterac i poslao loptu prema golu za vodstvo Junaka 2-0.
U 80. minuti susreta došli su Sinjani do još jednog gola u režiji mladih snaga sinjskog Junaka- s lijeve strane je prošao Jukić, ušao u šesnaesterac, izvrsno ubacio za nadolazećeg Baraća koji zakuca u lijevu stranu gola Vala.
Samo devet minuta kasnije ponovno je s loptom bio Jukić i dodao za Bitunjca koji je dobio tek zadnjih 10-tak minuta, ali Sinjanima je na terenu i tribini donio veliko slavlje.

Imotski je na domaćem terenu remizirao s GOŠK-om pa su Sinjani dobili dovoljno mjesta „za disanje“.

Iduće kolo Junak gostuje u Stobreču kod domaćeg Primorca.