JUNAK DOČEKUJE BIOGRADSKOG PRIMORCA, PRILIKA ZA ULAZAK U POVIJEST

Nakon gostovanja u Imotskom gdje je Junak upisao najveću pobjedu u dosadašnjem dijelu prvenstva slaveći s visokih 5:1, u Sinj dolazi biogradski Primorac. Prilika je ovo Junaku da pobjedom ispiše trećeligašku povijest budući da dugo vremena nijedan klub nije uspio u prvih sedam kola upisati svih sedam pobjeda. Ovo je svojevrstan poziv svim našim navijačima i simpatizerima da danas budu s nama i da skupa ispišemo povijest. U utakmici protiv Splita na tribinama Gradskog stadiona nalazilo se 1500 gledatelja, a ovoga puta vas očekujemo još i više. Također, napomenimo kako je današnja utakmica humanitarnog karaktera, a dio prihoda od ulaznica biti će upućen za liječenje ozlijeđenog vatrogasca i našeg bivšeg igrača Josipa Santa koji treba hitnu operaciju oka. Na ulazima će se nalaziti i kutije gdje će posjetitelji moći ostaviti svoje priloge. Utakmica je na rasporedu od 15:30h.

Junak i Primorac BNM susretali su se ukupno šest puta, a sve utakmice bile su u okviru 3.HNL Jug. Što se međusobnog omjera tiče do sada je tu bila riječ o dvije poprilično izjednačene momčadi koje su igrale čvrst nogomet s malo golova. Dva puta pobjeda je otišla na stranu Junaka, dva puta na stranu Primorca BNM, a dva puta bodovi su podijeljeni. Od tri utakmice koje su odigrane u Sinju, Junak je slavio u onoj koja se igrala 2015. godine, a sve ostale završile su podjelom bodova. Stoga, zaključak je kako Junak nije nikada poražen na domaćem terenu od Primorca BNM te se nadamo kako će se taj niz nastaviti i dalje. Naravno, treba imati na umu kako je riječ o poprilično ozbiljnom protivniku kojega se ni u kojem slučaju ne smije podcijeniti. Kao što već znamo, Junak je u dosadašnjem dijelu prvenstva na 100%-tnom učinku i sukladno tome na vodećem mjestu u poretku, dok je s druge strane Primorac na tri pobjede i jednom remiju uz dva upisana poraza što ga u konačnici drži na poprilično visokom petom mjestu. Junak je uvjerljivo najbolja napadačka momčad prvenstva s postignutim 21 golom u 6 utakmica. Prosječno Junak zabija nevjerojatnih i iznimno atraktivnih 3,5 golova po utakmici, dok u domaćim utakmica zabija prosječno 3,33 gola. Na domaćim utakmicama Junak prima samo 0,67 golova po utakmici, odnosno jedan ili nijedan. S druge strane Primorac, kao četvrta najbolja napadačka momčad lige, zabija prosječno 1,83 gola, dok taj broj u gostujućim utakmicama iznosi 1,33. Zanimljivo, u gostima Primorac također prima prosječno 1,33 gola. Zaključak je kako nas u Sinju očekuje iznimno zanimljiva utakmica dvije vrlo raspoložene napadačke golove, a s obzirom na njihove dosadašnje utakmice možemo reći kako nas danas očekuje jedan suprotan pristup, umjesto čvrste igre s malo golova, danas očekujemo napadačku igru s nekoliko golova i mnoštvom lijepih prilika i pokušaja.

U prošlom kolu Junak je gostovao kod Imotskog i slavio s visokih 1:5 čime je upisao svoju najveću pobjedu u dosadašnjem dijelu prvenstva. Pomalo sramežljivo je Junak ušao u utakmicu što su domaćini spretno iskoristili i već u 7. minuti došli do prednosti golom Cikojevića. Nakon primljenog gola, Junak kao da se preporodio. Zanimljivo je kako je u većem broju utakmica Junak uspio preokrenuti rezultat što je stvar koja veseli jer pokazuje stav, zalaganje, volju i trud koji su uloženi. Do kraja poluvremena Junak je izjednačio golom Andrića. U nastavku, na terenu kao da se nalazila samo jedna momčad. Prvo je Junaka do prednosti doveo Stipe Barać, da bi u konačnici uslijedilo Šišikinih ludih 8 minuta u kojima je postigao hattrick. Zabijao je najbolji strijelac lige redom u 59., 64. i 67. minuti i time postavio konačni rezultat i razveselio brojne sinjske navijače koji su doputovali u Imotski.
S druge strane, Primorac je posljednju utakmicu igrao na domaćem terenu gdje je slavio nad Kamenom rezultatom 4:2. Već u drugoj minuti Primorac je poveo golom Banića. Kamen je uspio nakratko preokrenuti rezultat golovima Krištića i Ćelića u 16. i 18. minuti. Na poluvrijeme se tako otišlo s rezultatom 1:2. U drugom poluvremenu Primorac je ubacio u brzinu više. Prvo je ponovno zabio Banić za poravnanje rezultata da bi Marić golovima u 57. i 92. postavio konačnih 4:2. Napomenimo kako je Primorac igrao 20 minuta s igračem više budući da je Krištić zaradio crveni karton.

U današnjem susretu pravo nastupa neće imati Andrija Bandalo zbog akumuliranih žutih kartona te Ante Došen zbog crvenog kartona.

Dođite i podržite naše Plave i zajedno uživajmo u još jednoj odličnoj trećeligaškoj utakmici. Za sve one koji neće moći posjetiti Gradski stadion u Sinju napomenimo kako će susret biti u prijenosu uživo na YouTube kanalu Plavi Stroj, a link ćemo objaviti na službenoj facebook stranici 10 minuta prije početka utakmice. Veliki je broj gledatelja iz inozemstva koji ovim putem prate svog Junaka i šaljemo im veliki pozdrav te poruku kako ćemo ove sezone nastojati pokriti što više utakmica u prijenosu uživo.