JUNAK ISPUSTIO POBJEDU U POSLJEDNJIM MINUTAMA, SLAVLJE U ZMIJAVCIMA DO DUGO U NOĆ

Odličan susret, još bolja fešta, a tek koliko slavlje događalo se u Zmijavcima gdje se cijelo mjesto u subotu premjestilo na stadion na kojem je domaća Croatia slavila naslov prvaka Treće lige jug. Više od tisuću i pol gledatelja vidjelo je pravi susret za kraj u kojem je Junak sve izgubio u posljednjim minutama susreta i tako prepustio Croatiji slavlje potpunim preokretom…

30. kolo 3. HNL Jug
CROATIA 3-2 JUNAK (1-1)

Igralište ŠRC Marijan Šuto-Mrma; Gledatelja: 1500
Sudac: Josip Budan (Podgradina)
Strijelci: 0:1 Barać (4.), 1:1 Gudelj (16.), 1:2 Marunica (52., 11m), 2:2 Serdarušić (89.), 3:2 Mrkonjić (90.)
Najbolji igrač: Marijan Karoglan (Croatia)
Croatia: Vugdelija, Jović (Serdarušić od 65.), Vidošević, Ćapin (Karoglan od 62.), Šabić M., Šabić I. (Stipić od 57.), Šaravanja, Begić, Mrkonjić, Gudelj, Todorić
Junak: Labrović, Mornar, Marunica, Katuša, Vuleta (Jukić od 72.), Vukušić (Bitunjac od 89.), Križanac, Barać, Andrić (Šentija od 82.), Vardić, Botica

Već u 4. minuti poveli su Sinjani – Vukušić je s desne strane izbacio Baraća koji se oslobodio dvojice čuvara i poentirao eurogol iznad vratara domaćih Vugdelije.
Samo dvije minute kasnije iz kontre su jako blizu gola bili domaćini – na lijevoj je strani „lavovski“ posao odradio Šabić, poslao loptu pred gol, ali nisu pravi bili niti domaći Ćapin niti Gudelj pa je akcija otišla u nepovrat.
U 12. minuti susreta Mrkonjić je s lijeve strane uočio Gudelja na desnoj koji snažno puca, ali ipak točno u vratara Labrovića.
Samo četiri minute kasnije došli su domaćini do izjednačenja –na lopti je bio Todorić, dodao za Gudelja koji je vratio početni rezultat na centru Marijan Šuto-Mrma.
Sve do 40. minute susreta igrala se čvrsta utakmica s mnogo kontri na jednoj i drugoj strani, a u toj minuti veliku priliku imao je Junak – nakon što je Vuleta uposlio Andrića on izlazi sam pred golmana domaćih, ali neuspješan je u završnici.

U 52. minuti susreta desnu je stranu probio Barać, vratio povratnom za Vardića koji ubacuje u kazneni prostor u kojem nesmotreno loptu rukom dira Vidošević pa sudac Budan bez zadrške i potpuno točno pokazuje na bijelu točku s koje je hladan bio Jakov Marunica.
Igrala se 64. minuta susreta kada je Vukušić probio po desnoj strani, nabacio za Vuletu u kaznenom prostoru koji ostavlja za Baraća koji pak snažno puca, a vršcima prstiju loptu skida Vugdelija.
Slična situacija kao na strani Junaka u prvom dijelu dogodila se i za Croatiju u 82. minuti – nakon kornera Andrić nesmotreno loptu dira rukom pa je sudac imao zadaću ponovno pokazati na bijelu točku. Ali, nakon što je izvođač bio Mijo Šabić, pomalo atraktivno, ostavlja za Mrkonjića koji puca pokraj gola pa rezultat ostaje iz 52. minute susreta.
Ipak, grešku su naplatili domaćini u 89. minuti susreta – slobodan udarac s lijeve je strane izveo Serdarušić i zabio za izjednačenje iznad živog zida Sinjana. U narednoj akciji ponestalo je skroz energije u redovima gostiju pa je proradila „zmijavačka tika-taka“ u kojoj je Begić izbacio Mrkonjića sam pred golmana, a ovaj još bolje pogodio za delirij na tribinama koje su slavile naslov prvaka u Zmijavcima.

SVEČANOST PRIJE POČETKA UTAKMICE
Prije službenog početka utakmice nastavilo se slavlje koje je u Zmijavcima počelo od ranih jutarnjih sati. Više od tisuću i pol okupljenih gledatelja na početku je u prigodnoj svečanosti moglo vidjeti kako su navijači Croatije „Noćni jahači“ udijelili dvije nagrade – prvo je nagradu dobila Iva Todorić, prvakinja Hrvatske u košarci i članica KK Medveščaka dok je nagradu „Srce Noćnih jahača“ dobio igrač Croatije, Mijo Šabić.

BEZ STRESA I IMPERATIVA DOBRIH REZULTATA
Sat vremena prije početka susreta na trećeligaškim terenima završeni su susreti i Druge lige. Solin je na domaćem terenu riješio svoj status i iduće godine u Drugoj ligi pobjedom protiv Sesveta (3:2). „Lakše se disalo“ odmah na terenima od Zadra do Dubrovnika jer je pobjeda Solina značila kako je još jedan klub „južnog“ natjecanja zapečatio još jednu sezone u istom natjecanju.

LIJEPA SPORTSKA PRIČA S TRIBINA
Na tribina stadiona u Zmijavcima ispisivala se još jedna lijepa sportska priča. Cijelo se mjesto Zmijavci i okolica pretočila na stadion na kojoj su glavnu riječ vodili navijači – domaći „Noćni jahači“ i skupina „Sinjskih Maligana“ koji su potegli do Zmijavaca kako bi bodrili svoje momke.
Slavlje do dugo noć nek otpočne, Zmijavci imaju prvaka!