JUNAK NA DOMAĆEM TERENU FANTASTIČNOM PREDSTAVOM NADIGRAO GOŠK

Točno 450 minuta trebalo je Junaku da uzme bodove vrijedne suhog zlata na Gradskom stadionu u Sinju. Nevjerojatna je bila to predstava Plavih koji su u početnim minutama bili u minusu iako su imali odlične stopostotne prilike. Ipak su na naplatu došle te šanse u rubrici „vjerovali ili ne“ pa je Junak
u samo dvije minute preokrenuo preko Andrića i Bandala…

25. kolo 3. HNL Jug
JUNAK 3-1 GOŠK-DUBROVNIK
Gradski stadion Sinj. Gledatelja: 300
Sudac: Zvonimir Sinovčić (Novigrad)
Strijelci: 0:1 Caput (8.), 1:1 Andrić (32.), 2:1 Bandalo (35.), 3:1 Vuleta (60.)
Najbolji igrač: Teo Vardić (Junak)
Junak: Labrović, Mornar, Marunica, Katuša, Bandalo, Vuleta (Jukić od 86.), Vukušić (Šentija od 60.), Barać, Andrić, Vardić, Puljić (Križanac od 80.)
GOŠK-Dubrovnik: Kristić, Ivanišević, Torbarina, Žile, Veraja, Skaramuca (Smrdelj od 86.), Lipotić, Glavinić (Berković od 55.), Zovko (Čeko od 28.), Caput, Matić

Nakon dugo vremena mnogobrojni gledatelji na Gradskom stadionu mogli su gledati furiozan početak Sinjana. Napadački rastrčani i obrambeno dobri Junakovci su postavili „temelje“ na terenu, ali šok odmah na početku.
Iz ničega su praktički gosti stvorili priliku, s desne strane sinjsku obranu prevario je Glavinić, u kaznenom prostoru pronašao Caputa koji pogađa neobranjivo za vodstvo GOŠK-a.
Odmah u kontri Sinjana minutu kasnije Vukušić je pokušao, ali lopta odlazi pored gola, dvije minute kasnije iz slične pozicije i situacije neuspješan je bio i domaći Barać.
U 14. minuti susreta nakon još jedne kontre sa otprilike 17 metara Marunica je snažnim dalekometnim udarcem pokušao matirati Kristića, ali nažalost bez uspjeha. Silna želja Sinjana nagrađena je pljeskom.
Igrala se 21. minuta susreta kada se nakon greške gostiju odlično snalazi Katuša koji je uposlio Baraća koji pak je bez prave završnice.
Bilo je za ne povjerovati gledati takvu odličnu igru sinjskog Junaka koji je šanse redao praktički sa svakom minutom.
Još jedna stopostotna prilika bila je u 30. minuti susreta kada se pred golom najbolje nije snašao Andrić, a za svoju grešku iskupio se samo dvije minute poslije kada s desne strane Vukušić upošljava prizemnom loptu Andrića koji postavlja izjednačen rezultat.
Samo tri minute kasnije preokrenuli su potpuno Sinjani- nakon što je u gužvi Mornar odlično pucao, odbijanac dolazi do Bandala koji glavom matira vratara gostiju Kristića.
Do kraja su Sinjani mirno priveli poluvrijeme i sačuvali preokret.

U drugom dijelu prva prava prilika dogodila se u 58. minuti susreta kada Andrić s desne strane ubacuje u kazneni prostor u kojem se našao Vukušić koji glavom puca pored gola. Krivo je u tom duelu nagazio Vukušić pa je nakon istegnuća koljena bio primoran ranije u svlačionicu.
U 60. minuti susreta Sinjani su povećali svoju prednost- s lijeve strane izveo je slobodan udarac Marunica, a nakon što je lopta došla do peterca u padu je zahvaća Vuleta i donosi veliko slavlje na terenu i tribinama.

Poslije susreta vidno zadovoljan je bio igrač Junaka, Mateo Katuša:

„Danas smo igrali susret ne na 100, već na 300 posto. Ispoštovali smo dogovor u svlačionici i na kraju čestitam našem treneru i svim kolega na odličnoj partiji. Gubili smo, ali volja, želja i borba za tri boda danas je pobijedila!“

S velikim interesom gledao se susret u Zmijavcima gdje je izravnog konkurenta Sinjanima u opstanku, Vala pobijedila Croatia i Junakovcima dala „prostora da dišu“ s četiri boda razlike.

Iduće kolo Sinjani gostuju kod Kamena u Ivanbegovini, a u srijedu, 25. travnja u četvrtfinalu Kupa na domaćem terenu očekuju susret sa Slogom.