JUNAK NAKON PET POBJEDA IZ PET UTAKMICA GOSTUJE KOD IMOTSKOG U OKVIRU 6. KOLA 3.HNL JUG

Pred stopostotnim Junakom šesto je kolo 3.HNL Jug u kojem gostuje na Gospinom Dolcu kod Imotskog. Junak je na vrhu s maksimalnih 15 bodova, dok Imotski na svome kontu bilježi tek 5 bodova što mu je donijelo 13. mjesto na ligaškoj tablici. Susret je na rasporedu u nedjelju od 16:00h te vas ovim putem pozivamo da dođete do Imotskog i podržite Junak na ovoj, do sada, a nadamo se i dalje, pobjedničkoj stazi.

Junak i Imotski susretali su se do sada deset puta u okviru 2.HNL te četiri puta u okviru 3.HNL Jug, a utakmice su obilježene čvrstom igrom u kojoj se za svaki gol trebalo dobrano namučiti. Zanimljivo je kako je iz tih 14 odigranih susreta gost pobijedio samo tri puta. Pogledamo li ishode, Junak je slavio šest puta, Imotski pet puta, a tri puta je upisan remi i podjela bodova. U samo četiri susreta vidjeli smo 3 ili više pogodaka. Za očekivati je jednu čvrstu i obrambenu igru od strane Imotskog koji će pokušavati iz kontri i prekida, dok se od Junaka očekuje posjed lopte i lov na nova 3 boda. Unatoč tome što Imotski na kontu ima samo pet bodova riječ je o izrazito domaćinskoj ekipi koja se na domaćem terenu nikako ne smije podcijeniti.

U posljednjem kolu Junak je u infarktnoj završnici slavio protiv Splita rezultatom 2:1 kada je, nakon nabačaja Tute, Bašić-Šiško zabio glavom u 95. minuti susreta za veliko slavlje na terenu i na tribinama. Veličanstven ugođaj ovoj pobjedi dalo je nevjerojatnih 1500 gledatelja na tribinama Gradskog stadiona. Junaka je u toj utakmici do vodstva prvo doveo Jandrek eurogolom na samom početku drugog poluvremena. Kartone su zaradili kapetan Teo Vardić i Šime Puljić, a budući da im je to treći karton propustiti će utakmicu u Imotskom.

Imotski je u prošlom kolu bio domaćin biogradskom Primorcu i slavio je s 1:0 golom Ante Ljubičića na samom početku drugog poluvremena, točnije u 46. minuti. Bila je to poprilično čvrsta utakmica s podosta žutih kartona što je rezultiralo time da za Imotski protiv Junaka neće nastupiti dva igrača, a to su već spomenuti Ljubičić te Ivan Leko.

U dosadašnjem dijelu prvenstva Junak je postigao ukupno 16 pogodaka, a primio tek šest. Kao gostujuća momčad igrao je ukupno dva puta, u Pločama i Dubrovniku, a u tim utakamicama zabio je šest golova te primio četiri. Statistički gledano Junak u prosjeku postiže 3,2 gola po utakmici, a prima 1,2. Kao gost Junak postiže prosječno 3,0 golova, a prima 2,0. Vrijedi napomenuti kako je GOŠK jedina momčad koja nam je do sada zabila više od jednoga gola. S druge pak strane, Imotski zabija prosječno 0,6 golova, a prima 1,6 golova. Kao domaćin, prosječno zabija 0,67 te prima 2,0. Razlog tako relativno velikom broju primljenih golova na domaćem terenu je poraz od Jadrana koji je tada slavio s visokih 1:6.

Imotski je u odigranih pet kola dobio 12 žutih kartona dok je Junak dobio tri više, odnosno njih 15. Pred nama je sigurno jedna zanimljiva i nepredvidljiva utakmica. Obje momčadi imaju svoje prednosti. Dok Imotski, kao izrazita domaćinska ekipa, veliki plus ima u domaćem terenu, Junak u svojim redovima ima najboljeg strijelca lige, ima ekipu u kojoj vlada odlična atmosfera i koja je gladna novih bodova na putu prema zajedničkom cilju.

Dođite i podržite naše Plave i zajedno uživajmo u još jednoj odličnoj trećeligaškoj utakmici. Za sve one koji neće moći posjetiti Imotski napomenimo kako će susret biti u prijenosu uživo na YouTube kanalu Plavi Stroj, a link ćemo objaviti na službenoj facebook stranici 10 minuta prije početka utakmice. Veliki je broj gledatelja iz inozemstva koji ovim putem prate svog Junaka i šaljemo im veliki pozdrav te poruku kako ćemo ove sezone nastojati pokriti što više utakmica u prijenosu uživo.