Junak ponovno na vrhu, Bašić-Šiško nezaustavljiv

Nova tri boda sletjela su na konto Junaka u fantastičnoj predstavi na Gradskom stadionu koju su mnogi okarakterizirali kao presliku onih ih prvog dijela. Čelna pozicija, uz najveći obol Petra Bašića-Šiške, najljepši je poklon za Uskrs…

Junak – Neretva 2:0 (0:0)

Sinj – Gradski stadion. Gledatelja: 500
Sudac: Roko Režan (Bibinje)
Strijelci: 1:0 Bašić-Šiško (54.), 2:0 Bašić-Šiško (56.)
Crveni karton: Stipe Barać (drugi žuti u 37. minuti)
Najbolji igrač: Petar Bašić-Šiško (Junak)

Junak: Ćurković, S. Barać, Bašić-Šiško, Marunica, M. Barać (od 91. Vuleta), Puljić, Bilić, Džoni (od 46. Katuša), Andrić (od 83. Maganić), Vardić, Botica.
Neretva: Mulać, Juričić, Bubalo (od 71. Erjauc), Kuran, Crnčević, Glibo (od 32. Sršen), Kožul, Ajkunić, Vranjić, Raguž, Babić (od 59. Medić).

Prvi dio nije ponudio gledateljima razloga za zadovoljstvo. Bila je to siromašna predstava u kojoj je Junak, očigledno, bio “s hladnijom glavom”.
Želja domaćih u velikim je količinama izlazila na vidjelo, ali na tom putu se potkralo i manjka sreće pa je tako već u 10. minuti pokušaj Marunice odsjeo na vratnici, a s istim epilogom je završio i udarac Bašića-Šiške 15-tak minuta kasnije.

Ipak, veliki udarac za Plave bio je drugi žuti karton Stipe Baraća pa je momčad Stipe Grčića umjesto s jedanaestoricom od 37. minute bila s igračem manje, ali nije niti taj detalj umanjio odličnu predstavu Sinjana, kažu mnogih, na tragu fantastičnim pobjedama iz prvog dijela.

Prvu konkretniju prijetnju u nastavku ponovno je složio Junak, ali konačno je nakon nje uslijedilo i sinjsko slavlje. Igrala se 54. minuta kada je s lijeve strane nabacio Puljić, Andrić je potom proslijedio loptu do Bašića-Šiške koji neumoljivo pogađa nagovještujući nastavak forme proljetnog dijela te potvrdu čak tri pogotka u Kupu prije tri dana.

Samo dvije minute poslije ponovno su Neretvanci osjetili silnu moć prvog sinjskog topnika kada je, prvotno izborio prekrašaj na 20-tak metara, a potom i odmjerenim udarcem pogodio nečuvani kut vratara Mulaća.

Uslijedilo je potom desetak minuta inicijative Neretve koja je igru preselila na polovicu Junaka, ali u 69. minuti utakmica je bila praktički riješena. Juričić je, u jedinoj obećavajućoj akciji u cijelom susretu, izišao sam pred vratara Ćurkovića koji se na najljepši mogući način vratio među odabrano društvo od prve minute. Ostavio je sinjski vratar svoju mrežu netaknutu i potvrdio činjenicu kako nitko iz Sinja nije do sada uzeo puni plijen.

Junak je ovom pobjedom uzvratio Neretvi za poraz iz listopada prošle godine, ali još i važnije prikupio je nova tri boda i time ponovno zasjeo na čelo trećeligaškog društva uz činjenicu da će svoj susret ovog kola Uskok odigrati tek u ponedjeljak kod Croatie.

U idućem kolu Sinjani gostuju kod Primorca u Stobreču dok će Hrvace svoj susret odigrati tek u utorak kada će zatvoriti 24. kolo gostovanjem na Korčuli.

Tablica: