JUNAK PORAŽEN NA TEŠKOM GOSTOVANJU NA KORČULI, SINJANI SE VRAĆALI I NAKON -2, ZMAJ DO TRI BODA IZ JEDANAESTERCA

Sinjani su u prvoj gostujućoj utakmici u proljetnom dijelu sezone poraženi na gostovanju u Korčuli. Težak teren i jaki vjetar radili su probleme, a koliko god bilo nestvarno tri od pet golova na cijeloj utakmici posljedice su grešaka obrane i vratara.
Junakovci su bili u minusu za dva gola, vratili se do kraja prvog poluvremena, a onda lako ispustili remi pogodkom iz jedanaesterca..

18. kolo 3. HNL Jug
BŠK ZMAJ 3:2 JUNAK
Stadion Zlinje. Gledatelja: 400
Sudac: Zvonimir Sinovčić (Biograd)
Strijelci: 1:0 Vrkić (11.), 2:0 Vrkić (26.), 2:1 Bitunjac (29.), 2:2 Vukušić (34.), 3:2 Šešlija-11 m (75.)
Najbolji igrač: Marko Vrkić
BŠK Zmaj: Kragić, Fadić, Škoro, Vrkić, Sardelić (od 55. Nobilo), Ivanišević, Didović, Šešlija, Velemirović (od 55. Čović), Matković, Šeparović.
Junak: Labrović, Bitunjac (od 77. Šentija), Katuša (od 87. Romac), Vukušić (od 83. Vuleta), Andrić, Križanac, Ćorić, Poljak, Vardić, Botica, Puljić.

Na početku susreta odmah se pokazalo kakav će to biti susret onaj na Korčuli. I domaćini i gosti su krenuli hrabro, redale su se akcije i pokušavalo s obje strane po dosta lošem terenu Zlinje.
U 11. minuti susreta poveli su domaćini preko Vrkića. Naime, došlo je do nesporazuma u sinjskoj obrani, a pokraj Labrovića bio je domaći Vrkić i poslao loptu u praznu mrežu.
U 14. minuti zaprijetili su i Sinjani, na sredini terena loptu je uzeo Bitunjac, kojemu je ovo bio nastup prvijenac u seniorima, dao za Andrića koji na otprilike 17 metara loptu šalje iznad gola.
Nije puno trebalo da domaćini dođu i do 2:0, a opet isti igrač i na sličan način razigrao je sinjsku obranu i pogodio neobranjivo u sinjsku mrežu u 26. minuti susreta.
Ipak, u 29. minuti utakmice dogodila se greška i od strane golmana Kragića, a svoj prijenac u dresu Junaka u seniorima zabio je Bitunjac preko istrčalog golmana.
Samo pet minuta kasnije susret se vratio na početak jer se igrala prekrasna akcija Sinjana, a najpribraniji u toj situaciji bio je Vukušić koji nakon mnogo dodira lopte pogađa za 2:2, rezultat koji je bio i na kraju prvog dijela.

Na početku drugog dijela i domaćini i gosti su zaključali prilaze golu pa je tako prvih 15-tak minuta prošlo u igru po sredini terena i pokušavanju igre prebacivanjem, ali ipak bez pravih prilika i akcija.
U 59. minuti susreta imali su priliku Korčulani iz slobodnog udarca, ali na pravom mjestu nakon udarca Šešlija bio je sinjski vratar Labrović.
U 71. minuti susreta s desne strane probio je Ivanišević, prošao svog čuvara i pucao jako u noge dobro postavljenog Labrovića.
Ipak, u 75. minuti dolazi do vodstva gostiju- Bitunjac je u kaznenom prostoru rukama srušio Nobila te je sudac Sinovčić  pokazao na bijelu točku s koje je siguran bio Šešlija.
Kao i nakon 2:0 na početku i na kraju su se povukli domaćini pa su i Junakovci dolazili sve lakše do gola Korčulana, a najbolja prilika tog razdoblja bila je slobodan udarac Ćorića u gužvu iz kojeg ništa osim gol-auta nije bilo.

Iduće kolo Sinjani već ovog utorka na svom terenu dočekuju Imotski. Pobjeda je imperativ nakon neslavna tek dva boda iz prva tri susreta u nastavku sezone.