Sinjski Junak nije uspio iznenaditi na gostovanju u Baškoj Vodi!
Nakon neopreznosti Sinjana domaćini su zabili pogodak za vodstvo, a onda na početku drugog dijela i potvrdili veliku pobjedu koja ih je gurnula na prvo mjesto, a Junakovce u liniju prosječnosti nakon remija i dva poraza zaredom!

6. kolo 3. HNL Jug
NK URANIA 2:0 NK JUNAK
(Kujundžić 35., Šerer 46. / )

Prvu priliku za domaćine imao je Kljenak u 10. minuti susreta kada se sjurio u kazneni prostor, ali Mornar i Botica uspješno su to riješili!
Domaćini su i u nastavku bolje kontrolirali utakmicu pa su tako u 16. minuti kreirali lijepu akciju koju nije uspio završiti Tomas!
Tek u 28. minuti susreta do prave prilike dolaze Junakovci kada je nakon solo prodora Baturine i ulaska Župića u kazneni prostor isti igrač napravio korak više i neuspješno završio akciju!
No, onda kad su se Junakovci razigrali dolazi do vodstva domaćina – neopreznost u obrani Sinjana nalaze domaći igrači u 35. minuti kada na nabačaj Kljenka pred golom zabija Kujundžić na radost domaćih navijača!
Usred poluvremena koje nije ponudilo mnogo više osim gola gostiju u zadnjim trenutcima bio je i slobodnjak s ruba šesnaesterca koji je izveo Vuleta i pucao iznad gola!

Na početku drugog dijela, u 46. minuti, pogodak za povećanje prednosti pogađaju domaćini kada pred vratarem Kljenak promašuje loptu,a potom dolazi do Šerera koji je neobranjivo šalje u mrežu za 2:0!
Samo 5. minuta kasnije Kujundžić s desne strane poteže prema golu, a loptu vršcima prstiju skida Labrović!
U 59. minuti susreta jedanaesterac nakon prekršaja Mornara svira sudac, a Pejkoviću udarac čita Labrović!
Igrala se 66. minuta kada Kljenak se sjurio u kazneni prostor i pogodio pored desne stative!
Tek u 72. minuti Sinjani su imali lijepu priliku kada s lijeve strane nabaciva Puljić, a loptu promašuje prvo Barać, a onda je nesmotreno Gabrić dira rukom pa od akcije nije bilo ništa!
Već u idućoj minuti Gabrić šalje Puljiću loptu koji je išao dva na jedan, ali udarac je obranio domaći Brkulj!
U 82. minuti ponovno se kod lopte našao Kljenak koji nije precizno naciljao pa je lopta otišla iznad gola!
Do kraja susreta pritiskali su još malo domaćini, ali ipak bez prave prilike!

Poslije susreta, domaći strateg – Ivica Znaor bio je zadovoljan novim bodovima za Uraniju koji su je postavili na vodeće mjesto na tablici:

Mirko Grabovac, trener Junaka rekao je kako su domaćini zasluženo pobijedili, a uz to i zaželio da se ponovno vrate igrači u punoj spremi:

Tako je Junak na gostovanju u 6. kolu lige ostao bez boda, ali i pravog ispaljenog metka!
Domaćini su iskoristili ponuđeno u prvom dijelu, a u drugom dijelu su potvrdii pobjedu nakon dosta boljeg poluvremena u kojem je Junak igrao loše i bez prave prilike!

Iduće subote, 7. listopada Junak će pokušati pobjedu uhvatiti kod kuće kada u okviru 7. kola na Gradskom stadionu gostuje Zagora iz Unešića!