Junak poražen u Opuzenu u posljednjim minutama, Uskok na liderskoj poziciji

Piše: Milan Buljan

Nogometaši sinjskog Junaka doživjeli su poraz u drugom uzastopnom gostovanju, a ovoga je puta bolja momčad bio opuzenski Neretvanac koji je u posljednjim minutama postigao dva pogotka i tako zadržao bodove na domaćem terenu.

Neretvanac – Junak 3:1 (1:0)
Opuzen. Igralište Podvornica. Gledatelja: 200
Sutkinja: Jelena Pejković
Strijelci: 1:0 Vardić ag. (36.), 1:1 S. Barać (66. – 11m), 2:1 Chinedu (89.), 3:1 Chinedu (90.+3.)

Neretvanac: Baždarić, Čolak, Mihaljević (od 77. Jelavić), Deak, Zovko (od 88. Mašić), Odak, Jelavić, Grbešić, Anoruo, Bubalo, Chinedu
Junak: Cyprian, Barać S., Marunica, Puljić, Maganić (od 12. Džoni), Bilić (od 83. Katuša), Čaljkušić, Andrić, Vardić, Botica, Vuleta (od 77. Bandalo)

U prilično burnoj utakmici između domaćeg Neretvanca i gostujućeg Junaka viđena su dva kaznena udarca i tri crvena kartona, a domaćini su pobjedu odnijeli pri samom kraju utakmice. Prvi su poveli Opuzenci, u 36. minuti, kada Mihaljević ubacuje loptu u Junakov šesnaesterac, a Vardić, pri pokušaju da izbije loptu, postiže autogol za slavlje Neretvanca. Bio je to i konačan rezultat prvog poluvremena kojeg je većim dijelom popratila kiša koja je otežavala igru. U nastavku susreta Junak dolazi do poravnanja u 66. minuti kada sutkinja Jelena Pejković opravdano pokazuje na bijelu točku. Siguran realizator bio je Stipe Barać. Prethodio je tome crveni karton kojeg je zaradio Grbešić u 61.min zbog drugog žutog kartona prilikom jednog nesmotrenog starta. Izjednačen rezultat podiže tenzije na terenu budući da obje ekipe žele doći do punog plijena. Tako u 79. minuti Čaljkušić dobija drugi žuti karton također zbog preoštrog starta, a minutu kasnije sutkinja ponovno pokazuje na bijelu točku, ali ovoga puta svira jedanaesterac za Neretvanac. Deak prilikom izvođenja pogađa vratnicu i postiže pogodak nakon odbijene lopte, ali ga sutkinja opravdano poništava. U 88. minuti Junak ostaje s devet igrača na terenu budući da drugi žuti karton dobija Andrija Bandalo, a minutu poslije toga Neretvanac dolazi u vodstvo kada Jelavić odlično ubacuje u Junakov šesnaesterac, a Nigerijac Chinedu zabija Nigerijcu Cyprianu za rapsodiju oduševljenja domaćih navijača na Podvornici. Chinedu četiri minute kasnije ponovno postiže gol, a asistira mu Uche.

Neretvancu je ova pobjeda mnogo značila budući da su se lansirali u sredinu tablice i pobjegli društvu s dna dok je Junak ovim porazom lidersku poziciju prepustio Uskoku koji je na domaćem terenu slavio protiv Jadrana rezultatom 2:1. Svakako u prilog Junaku ide i poraz biogradskog Primorca u Hrvacama rezultatom 1:0.

U idućem kolu Junak u Sinju dočekuje Neretvu koja je u ovom kolu odigrala neriješeno s Imotskim.