Junak poražen u Stobreču, vatreno na terenu i izvan njega

Piše: Milan Buljan

Junak je poražen na gostovanju kod stobrečkog Primorca. Poveli su Plavi, bili bolji protivnik, ali znali su domaćini kazniti sve ono loše na sinjskoj strani. Dodatno je atmosferu naelektizirao i sudac Matoš koji je, po dojmu, oštetio Sinjane…

Primorac – Junak 2:1 (0:1)
Stobreč. Igralište Blato. Gledatelja: 300
Sudac: Jurica Matoš (Split)
Strijelci: 0:1 Andrić (37), 1:1 Roguljić (51.), 2:1 Roguljić (68.)
Crveni karton: Petar Bašić – Šiško (68.)
Najbolji igrač: Marin Roguljić (Primorac)

Primorac: Šolić, Čeko, A. Barać, Mikrut, Jureškin, Roguljić (od 78. Duvnjak), Jurenić (od 90.+2 Brković), Bačkov (od 90.+3 Kurir), Domazet, Ljubić, Grković.
Junak: Ćurković, Bašić-Šiško, Marunica, M. Barać (od 83. Maganić), Bandalo, Puljić (od 80. Jukić), Katuša, Bilić (od 82. Džoni), Andrić, Vardić, Botica.

Od samog starta Junak je djelovao nekako odlučnije i hrabrije, ali falilo je samo malo mašte u završnici akcija da domaćini kapituliraju zaostatak koji je, po prikazanom, mogao biti i višestruk.

I kad se činilo da se mreže neće tresti do odmora Sinjani su došli u vodstvo. Akciju je po lijevoj strani započeo Puljić, atraktivno proslijedio do Katuše, a ovaj dodao za Andrića koji je fantastično reagirao, primio loptu pored poprečne crte i podvalio je ispod domaćeg vratara Šolića.

Očekivalo se da će Junak u nastavku jurnuti i brzo riješiti pitanje pobjednika, ali to se nije dogodilo, iako je moglo. A onda se potvrdila ona stara – kada ne zabiješ, onda primiš.
Igrala se 51. minuta kada je u kontru krenuo Primorac, prilikom nabačaja loše je reagirao vratar Ćurković, a neometan je pred golom bio Roguljić kojemu nije bilo teško pogoditi za povratak na početak, erupciju oduševljenja na tribinama i rezultat 1:1.

Samo 15-tak minuta nakon izjednačenja, novi šok za Plave. Sada je sijevnula kontra domaćih koja je zaključena primanjem raspoloženog Roguljića na rubu kaznenog prostora te plasiranje u gol pored neodlučne sinjske obrane.

Nakon još malo beskompromisne borbe, dojam je, veliki previd suca Matoša na štetu Junaka. Naime, u kaznenom prostoru oboren je Mateo Barać, ali sudac je samo odmahnuo rukom, a njegova odluka naišla je na žustre reakcije igrača i klupe, a upravo je u jednoj takvoj žustroj raspravi Bašić-Šiško morao na ranije hlađenje pa je sinjski sastav ostao s desetoricom od 68. minute.
U istom je naletu emocija van granica igrališta morao i trener Stipe Grčić zbog vrijeđanja suca.

Pokušali su Plavi u samoj završnici doći barem do boda, na samom isteku regularnog vremena Marunica je ubacio pred gol Primorca, netko je loptu dirao u buketu igrača, ali nekoliko centimetara dijelilo je loptu od vratnice.

Na kraju veliko slavlje domaće momčadi koja je s ovim trobodom barem malo “došla do daha” i pobjegla s pretposljednje pozicije trećeligaškog društva. Bila je ovo Stobrečanima ujedno i prva proljetna pobjeda.

Vatreno je bilo i nakon posljednjeg zvižduka suca Jurice Matoša pa se tako u rubriku isključenih igrača upisao i Daniel Maganić, zbog odgurivanja suca, ali i pomoćni trener Dario Sablić zbog vrijeđanja.