JUNAK PORAŽEN U ZADRU, SINJANI I DALJE U NEZAVIDNOJ SITUACIJI

Junak je u okviru zaostalog 20. kola lige upisao poraz na stadionu Stanovi u Zadru kod istoimenog domaćina. Imali su Zadrani već dva gola prednosti u prvom dijelu, u drugom su se Sinjani i probudili, ali nedovoljno za jako željene i potrebne nove bodove…

20. kolo 3. HNL Jug
ZADAR 4:1 JUNAK

Stadion Stanovi. Gledatelja: 200
Sudac: Luka Liković (Krvavac)
Strijelci: 1:0 Čubrilo (26.), 2:0 Tokić (30.), 3:0 Repić (48.), 3:1 Andrić (64.), 4:1 Petković (90.)
Najbolji igrač: Branko Čubrilo
Zadar: Jurjević, Repić (Petković od 60.), Pranić, Sarić (Jurjević od 64.), Tokić, Torbarina, Župan, Anić (Handžić od 74.), Jerbić, Čubrilo, Jurić
Junak: Labrović, Mornar, Katuša, Bandalo, Vukušić, Križanac (Jukić od 85.), Bitunjac (Ćorić od 62.), Andrić, Vardić, Botica (Marunica od 55.), Puljić

Na stadionu Stanovi po odličnom terenu od početka susreta igrala se prava rovovska bitka, a obje momčadi svoje su prilike tražile iz kontri i polukontri koje su se redale s jedne i s druge strane, ali bez prave, po gol, opasne prilike.
Dvojbena situacija bila je u 11. minuti susreta u kaznenom prostoru domaćina- pri kontri Jerbić nogom zahvaća Puljića koji je prvi stigao do lopte, ali sudac ostaje nijem.
U 20. minuti susreta s lijeve strane je za domaćine korner izveo Župan, pronašao Jerbića koji neometan u petercu iskosa ne zahvaća dobro loptu i ostavlja vratara Labrovića bez posla.
Samo četiri minute kasnije Botica je prevario čuvara Tokića, krenuo sam prema golu i ostavio za nadolazećeg Puljića čiji udarac odlično brani zadarski golman Jurjević.
U 26. minuti domaćini su došli do vodstva – nakon zadarske kontre i odbijanja lopte Čubrilo je nogom promijenio smjer lopte i matirao Labrovića.
Samo četiri minute kasnije domaćini su povećali svoju prednost- dobro je reagirao vratar Labrović u naletu Zadrana, boksao loptu koja se nes(p)retno odbija do Sarića koji na nekih šest metara pronalazi Tokića koji zabija u nebranjenu mrežu Sinjana.
U 39. minuti susreta još jednu stopostotnu situaciju imali su Sinjani, a glavni kreativac bio je Andrić koji je nakon što je povukao s nekih 25 metara loptu poslao u lijevu stativu.
Domaćini su tako iz prvog poluvremena na odmor odnijeli +2 i mirno držali prednost koja im je otvarala vrata prema pobjedi.

Odmah su na početku drugog dijela Zadrani potvrdili svoju veliku prednost- akciju je poveo Anić prebacio čuvara domaćeg Repića koji pogađa za 3:0 na stadionu Stanovi.
U 64. minuti dubinsku loptu u kazneni prostor šalje Marunica, a lijepo se snašao Andrić i smanjio rezultat u korist Sinjana na 3:1.
Narednih 20-tak minuta blagu inicijativu imali su Sinjani, zaprijetili su golu domaćina nekolik puta iz polušansi, a trener Lalić u igru je poslao sve napadačke snage Junaka. Nije se moglo u tim trenutcima ništa zamjeriti sinjskoj momčadi koja je grizla za još koji pogodak u mreži Zadrana, ali jednostavno nije išlo.
Do kraja je domaćin povećao svoju prednost te s rezultatom 4:1 u 90. minuti od strane Petkovića uzeo puni plijen, a tako su Sinjani ostali na 21 bodovnom učinku iz 21. kola trećeligaške sezone na ovom teškom gostovanju kod Zadra.

Iduće kolo Sinjani su ponovno gosti, a ovoga puta kod Zagore iz Unešića.