Junak je u okviru osmine finala igrao susret na stadionu Iza Grada na Klisu. Bio je bolji od domaćina rezultatom 1:3! Odmora ipak nema, već u subotu počinje drugi dio aktualne sezone kada na Gradskom stadionu gostuje Primorac…

USKOK 1-3 JUNAK
( 69. Vučemilović-Grgić / Botica 23., 45., Andrić 86. )

Prvih 20-tak minuta domaćini su uz vjetar imali veću inicijativu, a Sinjani su s mnogo boljim individualnim akcijama pokušavali “matirati” protivnika.
U 23. minuti na 20 metara od gola Botica nalazi rupu u obrani, uzima loptu te se sjurio u šesnaesterac i rutinski zabio za vodstvo Sinjana.
U napadu poslije skroz nenadano su i domaćini došli do odlične prilike kada Maretić pogađa vratnicu, a samo dvije minute kasnije Mihovilović nije glavom efikasno zahvatio loptu pa nije bilo posla za vratara Bilandžića.
U 38. minuti s desne strane Vučemilović-Grgić upućuje nezgodnu loptu u kazneni prostor, a ona je nesmetano prohujala ispred gola.
Ipak, kad je sudac već u usta uzeo zviždaljku za kraj poluvremena Botica ponovno s nekih 20-tak metara uzima inicijativu, poteže i zabija iza domaćeg golmana Duvnjaka za 2:0 vodstvo Junakovaca.

I u nastavku, prvo je 15-tak minuta trebalo da se “zagriju motori” po hladnoj “kliškoj buri” pa je tako prva izglednija prilika viđena u 60. minuti kada s lijeve strane, nakon solo prodora, Puljić u sredinu loptu upućuje prema Andriću koji gađa lijevu stativu.
U 69. minuti susreta nakon gužve u kaznenom prostoru Mornar dira loptu rukom pa je sudac Lujan Kujundžić pokazao na bijelu točku s koje je bio siguran najbolji igrač Uskoka – Vučemilović-Grgić.
Imali su nakon prvog gola blagu inicijativu domaćini, pokušavali pritiscima na glavnog sudca, ali bez uspjeha.
I kad se činilo kako će brojni uzvici s tribina ispod stare kliške tvrđave donijeti jedanaesterce u 86. minuti Vuleta se sjurio u kazneni prostor i dodao za Andrića koji je siguran za konačnih 1:3 na stadionu Iza Grada.

O nastavku natjecanja u Kupu uskoro opširnije, a nama ne priliči ništa drugo nego najaviti već susret 1. kola nastavka kada u 3. HNL Jug na Gradskom stadionu u subotu gostuje Primorac.