Junak razočarao u Zmijavcima, Croatia uzela ponuđeno

Piše: Josip Grčić

Junak je u Zmijavcima odigrao susret koji im neće ostati u najboljem sjećanju. Premalo kreativnosti i podosta grešaka bodove su usmjerili prema Croatiji koja je tako u potpunosti uhvatila priključak s trećeligaškim vrhom upisavši treću pobjedu u trećem odigranom susretu drugog dijela…

Croatia – Junak 3:0 (1:0)
Zmijavci. ŠRC Marijan Šuto-Mrma. Gledatelja: 600
Sudac: Jurica Matoš (Solin)
Strijelci: 1:0 M. Šabić (11m – 30.), 2:0 Begić (82.), 3:0 Serdarušić A. (89.)
Najbolji igrač: Josip Serdarušić (Croatia)

Croatia: Vugdelija, Šalinović, Serdarušić J., Šuto (od 57. Stipić), Gudelj (od 74. Todorić), Begić, Šabić M., Šabić I. (od 68. Galić), Bešlić, Klarić-Dračar, Serdarušić A.
Junak: Ćurković, Maganić, Bašić-Šiško, Marunica, M.Barać (od 62. Andrić), Ljubičić (od 81. Bilić), Puljić, Katuša, Čaljkušić, Džoni (od 44. Buljan), Botica.

Sve do 13. minute nije bilo pretjerano uzbudljivih situacija, da bi se tada odlično na lijevoj strani snašao Serdarušić i potom povratnom loptom uposlio nečuvanog Ivana Šabića u srcu kaznenog prostora Junaka koji nevjerojatno loptu šalje pored gola.

Nisu uspjeli domaćini niti u 26. minuti doći do prednosti nakon udarca Gudelja koji je odsjeo na gredi sinjskog gola, ali zato je preciznost domaćima bila vrlina samo četiri minute kasnije. Pokušaj Gudelja odbio je Ćurković, a potom je na odbijanac dotrčao Serdarušić da bi sinjski vratar zakasnio s reakcijom i srušio ofenzivca domaćih. Bez razmišljanja sudac Matoš opravdano je pokazao na bijelu točku s koje je siguran realizator bio Mijo Šabić.

Jedino vrijedno spomena za sinjsku družinu u prvom dijelu bio je odličan udarac Marunice nakon jednog kornera koji “u moru nogu” nije našao put do gola Croatije.

Utakmica je potom početkom drugog dijela bitno izgubila na tempu, dosta se griješilo u primopredaji lopte s obje strane, a na prvu ozbiljniju akciju čekalo se do 71. minute.
Slobodan udarac Bašića-Šiške s lijeve strane amortizirao je vratar Croatije, Vugdelija.

Kazna za propušteno stigla je nekoliko minuta kasnije, sjajnu su kontru povukli Zmijavčani te u situaciji dva na dva izigrali obranu Junaka, Mijo Šabić krasno je uposlio natrčalog Begića kojemu nije bilo teško pogoditi za 2:0.

Do kraja se momčad Stipe Grčića potpuno raspala pa je u golu vratara Ćurkovića odsjeo i udarac Serdarušića s 20-tak metara za konačnih 3:0 slavlje Croatije te treću pobjedu nakon tri odigrana kola u proljetnom dijelu prvenstva.

Prvi ozbiljniji bodovni učinak u drugom dijelu Junak će tražiti u domaćem susretu, iduće kolo, protiv dubrovačkog GOŠK-a.

Pobjedom protiv Uranije Uskok dodatno je “zacementirao” lidersku poziciju s koje Junaku bježi pet bodova i najavljuje veliki pohod na rang više koji, neslužbeno, i priželjkivaju podno kliške tvrđave. Ono što još nije za konačno službeno pocrtavanje jest i vijest kako bi izdašnija novčana injekcija ustinu trebala dovesti drugoligaše nadomak Splita.