JUNAK UPISAO JOŠ JEDAN PORAZ, ZAGORA SINJANE ZAKOČILA NA DNU TABLICE

Junak je nastavio niz poraza i bez bodova se vratio iz Unešića gdje je domaća Zagora uzela puni plijen i sebi osigurala kakvu takvu mirnu završnicu, barem zasad, i ostavila Sinjane u situaciji da s Imotskim dijele posljednje mjesto, a tek bolja gol razlika ostavila ih je na pretposljednjem mjestu tablice…

22. kolo 3. HNL Jug
ZAGORA 3:2 JUNAK

Stadion Borovište. Gledatelja: 200
Sudac: Damir Mladin (Omiš)
Strijelci: 1:0 Sablić (5.), 1:1 Katuša (14.), 2:1 Pezo (24.), 3:1 Pezo (27.), 3:2 Barać (73.)
Najbolji igrač: Toni Pezo
Zagora: Vukić, Pezo, Pleština, Sablić(Vučemilović-Alegić N. od 81.), Slugan, Stojak, Ćaleta, Bitunjac, Dronjić (Vuković od 50.), Malčić (Vučemilović-Alegić D. od 88.), Brdarić
Junak: Labrović, Mornar,Marunica, Katuša, Bandalo, Vuleta, Vukušić (Barać od 46.), Šentija (Jukić
od 63.), Križanac , Andrić, Vardić

Junak je sve samo ne oduševio na gostovanju u Unešiću, a dovoljno o važnosti ove situacije govori kako su se Sinjani izjednačili bodovno sa posljednjim Imotskim. Tako 21 bod ostavio je Plave na pretposljednjem mjestu tablice.
Cijela utakmica nije baš bila sadržajna, a ono što se moglo zabilježiti u poluvremenima bili su samo pogodci
Rano su poveli domaći igrači preko sinjskog bivšeg topnika Željka Sablića – na sredini terena pogriješila je sinjska obrana, a nakon ubačaja sa strane siguran je već u 5. minuti igrač Zagore za rano vodstvo svoje momčadi.
Samo devet minuta kasnije na početak sve vraća Mateo Katuša – prekrasno je pogodio sinjski veznjak sa otprilike 17 metara, a lopta je od lijeve stative ušla u mrežu domaćina za izjednačen rezultat.
Igrala se 24. minuta susreta kada je gol Junak ponovno primio nakon prekida – ovoga puta nakon kornera zabio je Pezo i doveo domaćine ponovno u vodstvo.
Obrana koja definitivno nije bila na pravom nivou u ovom susretu ponovno je „popucala“ pa je samo tri minute kasnije ponovno Pezo matirao Labrovića i svojoj momčadi u prvom dijelu donio ogromnu prednost.

U drugom dijelu Sinjani su bili bezidejni prvih 15-tak minuta, a s druge strane domaći igrači Zagore pokušavali su, u tim trenutcima golman Labrović imao je nekoliko dobrih intervencija i to pogotovo onih nakon kornera koji je jednostavno bilo „kao kiše“.
Prvi čovjek u svojoj momčadi u tim trenutcima bio je mladi Andro Vuleta koji je bio najbolji Junakov igrač. Prvo je u 69. minuti susreta s 10-tak metara pucao malo iznad gola, a u idućem napadu bio je u stopostotnoj šansi, no lopta za nešto konkretnije je ipak bila prespora.
Trener Vik Lalić na teren je poslao juniore sinjskog kluba pa je tako svoj prvijenac u seniorskoj momčadi Junaka postigao mladi Mateo Barać s 20-tak metara snažnim udarcem u same rašlje.
Do kraja susreta pokušavali su Sinjani, ali nažalost, ništa više od poraza sa gostovanja u Unešiću nisu mogli.

Junak je ovim porazom došao u situaciji koju nitko ni najmanje nije očekivao – podjelu bodova s posljednjim Imotskim pa će naredni domaći susret za Sinjane biti ne samo ključan, nego zasigurno odlučujući u sudbini sinjske momčadi iduće sezone.

Iduće kolo Sinjani igraju domaći susret sa Jadranom LP idućeg vikenda u Sinju.