JUNAK ZAUSTAVLJEN U KUPU, NA GRADSKOM STADIONU UVJERLJIVIJA SLOGA

„Neprepoznatljivi“ je Junak na svom terenu završio svoje natjecanje u Kupu. Iako su poveli, Sinjani su prosuli prednost protiv Sloge lošim prvim dijelom pa je razlika od dva pogotka na kraju bila prevelik „zalogaj“ za Plave…

Četvrtfinale Kupa ŽSD
JUNAK 2-3 SLOGA (M)

Gradski stadion Sinj. Gledatelja: 200
Strijelci: 1:0 Šentija (13.), 1:1 Barać (27.), 1:2 Mikelić (32.), 1:3 Katić (49.), 2:3 Šentija (83.)
Najbolji igrač: Lucijan Šentija
Junak: Bilandžić, Šentija, Mornar, Župić, Marunica (Andrić od 56.), Katuša (Botica od 65.), Vukušić, Križanac (crveni karton – 38.), Jukić, Poljak (Bandalo od 45.), Vardić
Sloga (M): Dude, Gusić, Andabak, Boko, Mikelić (Kliškić od 82.), Katić (Gizdić od 87.), Barać, Marović, Juričić, Caktaš, Borozan (Granić od 67.)

Prvu ozbiljniju prijetnju imali su gosti – u 7. minuti susreta nakon kontre s lijeve je strane prošao Borozan koji je dodao za neometanog Boku čiju loptu, koja je išla u dalji vratarov kut, blokira Križanac.
U 13. minuti susreta došli su Sinjani do vodstva – s desne je strane prostor izborio Jukić i u kaznenom prostoru uposlio nadolazećeg Šentiju koji s nekih 7,8 metara pogađa za rano vodstvo Junaka.
Gosti su brzo vratili sve na početak- igrala se 27. minuta kada je iz slobodnog udarca s 18 metara pogađa Barać neobranjivo u dalji vratarev kut za poravnanje.
Samo tri minute kasnije mogli su gosti i do vodstva – s lijeve strane, malo iskosa loptu je primio Gusić i pronašao Marovića koji pogađa u vratnicu.
Ipak, u 32. minuti Sloga je potpuno preokrenula – s desne je strane loptu poslao Mikelić, a lopta koja je bila nešto između nabačaja i udarca dolazi do ruku vratara Bilandžića koji nes(p)retno reagira i lopta mu iz ruku ispada u vlastitu mrežu.
U 38. minuti susreta ponovno je sinjska obrana uhvaćena „na spavanju“, a u tim minutama Junak je ostao s desetoricom jer je Križanac, primoran da zaustavi Katića u trku, napravio prekršaj za izravan crveni karton.
U narednim minutama zaiskrilo je i na terenu pa je tako sudac Terzić imao pune ruke posla.
U 44. minuti ponovno su zaprijetili Mravinčani – na desnoj je strani s ruba kornera loptu poslao Juričić za Katić koji neometan puca malo pored gola.

Odmah na početku drugog dijela Sloga je povećala svoju prednost – sve je napravio gostujući Katić koji je prošao cijelu polovicu stadiona i zabio između dvojice čuvara za 1-3 u korist svoje momčadi.
U 58. minuti napokon su akciju s „glavom i repom“ stvorili i Junakovci – za loptu se na sredini izborio Župić koji je šalje prema Šentiji koji na leđima ima jednog gostujućeg igrača pa pod pritiskom puca iznad gola.
Nakon 20-tak minuta nesadržajne igre ponovno je Šentija matirao gostujućeg golmana Dudu- s desne strane loptu je poslao Vardić, a glavom ju je lijepo pospremio napadač Sinjana.
U posljednjim minutama susreta gostujući Barać iz slobodnog udarca pokušao je dvaput, ali pravovremen i odlučan bio je domaći vratar Bilandžić svojim obranama.

Na klupi Junaka sjedio je dvije godine, a sada je trener Sloge – Siniša Jalić:

„Odigrali smo dobru utakmicu, zasluženo smo dobili, čekali smo svoju priliku u drugom dijelu s igračem više, nismo je iskoristili za možebitnu veću prednost.
Uvijek sam volio dobiti u Sinju, ali protivničke momčadi. Junak mi je u srcu, proveo sam tu dvije godine, ušao s Junakom u drugu ligu, ali sad je najvažniji opstanak u ligi jer Junak i Sinj to jednostavno zaslužuju.“

Sloga iz Mravinaca tako je na Gradskom stadionu u Sinju prošla u polufinale Kupa, a Junakovci su zaustavljeni pa se svim „vidicima“ okreću prema subotnjem susretu s Valom.
Bit će to susret „biti ili ne biti“ za sinjske Plave u borbi protiv „davljenika“ Vala, a pobjeda jedne ili druge momčadi bit će olakotna okolnost što se opstanka jedne od njih tiče.