Juniori: Alkar nadigrao Podravca, u ponedjeljak sa Šibenikom za polufinale

Piše: Milan Buljan

Juniori Alkara upisali su prvu pobjedu u poluzavršnici juniorskog prvenstva Hrvatske, a uvjerljivo su nadigrali Podravec rezultatom 100:85. Time im se otvorio put do polufinala, a za to im je potrebna pobjeda u sutrašnjoj utakmici protiv Šibenika koja je na rasporedu u 11:30h.

Juniori: Alkar – Podravec 100:85
(26:23, 25:28, 27:10, 22:24)

Alkar: Tvrdić (21), Jurela I. (10), Župić (9), Pralija (28), Jukić-Bračulj (2), Žuljević (14), Jurela B. (3), Jukić (4), Tomašević (9)
Podravec: Vedriš (30), Kuzmić (14), Balatinec (9), Vrdoljak (10), Odobašić (20), Molnar (2), Šoš

Otvaranje utakmice proteklo je u međusobnom opipavanju, prezentirana je dobra obrana i činilo se da ćemo gledati tvrdu i borbenu utakmicu, međutim realizacija je u narednim minutama “došla na svoje”, a time se podigao i tempo igre koji se nije mijenjao do kraja utakmice. Prva četvrtina protekla je u izjednačenoj igri. Prvo je Alkar do sredine četvrtine došao do prednosti 13:6 serijom 9:1, da bi Podravec odgovorio serijom 7:0 i time poravnao rezultat. Do kraja nešto spretnijim se pokazao Alkar i tako poveo rezultatom 26:23.

U nastavku, nakon početne igre “koš za koš”, Podravec dolazi do prve opipnije prednosti serijom 7:0, a rezultat je 34:41. Ekspresno na to odgovara Alkar serijom 15:1, a Podravec do kraja poluvremena poravnava rezultat serijom 2:9. Gledali smo tako jednu šaroliku četvrtinu u kojoj su obje ekipe imale svoje uspone i padove, a na poluvrijeme se otišlo s rezultatom 51:51 što je i odgovaralo dotadašnjem rezultatu na terenu gdje smo gledali poprilično izjednačenu utakmicu.

Drugo poluvrijeme donosi potpunu dominaciju Alkara koji u treću četvrtinu ulazi nevjerojatnom serijom 20:2 i tako rješava pitanje pobjednika. Došao je Alkar tako do prednosti 71:53, a do kraja četvrtine ništa se nije previše promijenilo i u posljednjih 10 minuta se ulazi s rezultatom 78:61.

Gosti su do kraja utakmicu pokušavali smanjiti veliku razliku, ali juniori Alkara su samo postepeno povećavali svoju prednost. Imao je Alkar u jednom trenutku i +25, ali do kraja utakmice Podravec je smanjio na 15 koševa razlike te je konačni rezultat bio 100:85.

Juniorima Alkara sada slijedi utakmica sa Šibenikom, a pobjeda u tom susretu bi osigurala plasman u polufinale, stoga vas pozivamo da sutra od 11:30h posjetite Gradsku dvoranu i podržite naše juniore do nove pobjede.