Košarkaški biti ili ne biti: Alkar domaćin Šibeniku, utakmica za Ivana Omrčena

Pet uzastopnih poraza Alkar je “srozalo” na pretposljednje mjesto premijerligaškog društva, a domaći subotnji susret sa Šibenikom pod imperativom je pobjede. Sve osim toga bilo bi vrijedno kraja nadanjima u izbjegavanje “opasne zone” s obzirom na ono što težak raspored Sinjanima donosi…

No, u ništa manjim problemima nije ni Šibenik koji ne ispisuje uspješne košarkaške priče, što je također veliko razočarenje, barem ako se gledaju najave uoči sezone, no ne i ako se pogleda donedavna zbilja u kojoj se nalazio klub s Baldekina.

Međusobni obračun jednu će momčad konačno gurnuti naprijed, dok će drugoj ostaviti nove frustracije. Više razloga za sreću ima Šibenik koji je pak u prvom ovosezonskom dvoboju zasluženo slavio nakon što je Alkar u posljednjoj četvrtini “prosuo” doslovce nemoguće.

Momčad Srđana Helbicha imat će popriličan motiv da pobjedom uoči posljednjih kola stvori koliki-toliki “osigurač”, kako bi u završne dvoboje ušla nešto rasterećenija, a uzme li se u obzir da u idućem kolu Sinjani gostuju kod Bosca, jasno je s kolikim bi kreditom ušli u taj susret.

“Imamo određenih problema s ozljedama, ali više jednostavno ne smijemo tražiti alibi za takvo što i moramo maksimalno ući u ovu utakmicu i pobijediti kako god znamo. I dalje s nama nema Kanaeta, a podosta je problema imao i kapetan Modrić, ali bez obzira na sve svjesni smo što moramo u ovom susretu.
Svaka utakmica nam je do kraja važna, vidjet ćemo što ćemo na kraju imati, ali definitivno je mala razlika između zone ispadanja i doigravanja!”, rekao je sinjski strateg Helbich.

Svjestan kako niti njegova momčad prava na kiks nema i gostujući je trener, Miro Jurić, ali ipak u kudikamo lakšim okolnostima s obzirom na pobjedu protiv Splita u prošlom kolu:

“Puno nam je značila pobjeda protiv Splita, podigli smo samopouzdanje, ali znamo kako je u Sinju teško igrati, naše utakmice su uvijek interesantne, a ja se nadam da ćemo nastaviti u ritmu kao što smo bili protiv Splita.
Dva tjedna Slavica nije trenirao s nama, odradio je posljednje treninge, ali i dalje nisam siguran hoće biti u subotnjem rosteru. Bez obzira bude li ili pak ne moramo igrati s onima koje imamo!”, kazao je Jurić.

Utakmica Alkara i Šibenika je na rasporedu u subotu od 17.30 sati uz izravan prijenos na HRT 2. Sav prihod iz kutija postavljenih na ulazu ide za pomoć teško oboljelom bivšem košarkašku Alkara i Cetine, Ivanu Omrčenu.