LAKŠE SE DIŠE U TABORU SINJANA, JUNAK NA DOMAĆEM TERENU NADIGRAO IMOTSKI

Junak je na svom terenu uspio uhvatiti pobjedu, prvu pobjedu u nastavku proljetnog dijela sezone. Za rano vodstvo Sinjana zabio je već u 4. minuti Andrić, 2:0 postavio prekrasnim pogotkom Puljić, a “točku na i” punog plijena u 90. minuti postavio Vukušić…

19. kolo 3. HNL Jug
JUNAK 3:0 IMOTSKI
Gradski stadion Sinj. Gledatelja: 250
Sudac: Antonio Krišto (Solin)
Strijelci: 1:0 Andrić (4.), 2:0 Puljić (71.), 3:0 Vukušić (90.)
Najbolji igrač: Šime Puljić
Junak: Labrović, Mornar (Poljak od 83.), Bitunjac (Ćorić od 65.), Katuša, Bandalo, Vukušić, Andrić, Križanac, Vardić, Botica (Marunica od 52.), Puljić.
Imotski: Renić, Milinović,Grbavac, Žulj, Đermanović, Majstorović, Zebić, Grubišić, Džoni, Kalajdžić (Puljiz od 58.), Pijanović (Tuta od 80.).

Jako brzo su po gol gostiju zaprijetili Sinjani pa tako u 2. minuti susreta s desne strane prekrasnu loptu ostavlja Vukušić za Andrića koji sa nekih 16 metara dobro puca, ali nedovoljno jako za veće probleme kod vratara Renića.
Samo dvije minute kasnije Sinjani dolaze do vodstva- najveći posao napravio je Botica, uzeo loptu po sredini terena, dodao za Vukušića koji s lijeve strane nalazi Andrića koji sigurno poentira pored nemoćnog golmana gostiju.
U 13. minuti susreta s lijeve strane Vardić je izveo korner, nabacio za Puljića koji je prije skoka i pogotka koji je postigao, odgurnuo svog čuvara pa je sudac Krišto opravdano poništio gol.
U 23. minuti susreta ponovno su Sinjani došli u priliku – s lijeve strane korner je izveo Katuša i pronašao Boticu koji je kao i u situaciji prije bio u zaleđu pa je još jedan pogodak Junaka opravdano poništen.
U 42. minuti susreta pogriješili su u obrani Junaka pa je Džoni pohitao s polovice terena pred golmana Labrovića koji odlično skida stopostotnu priliku gostiju pa do kraja prvog poluvremena na Gradskom stadionu u Sinju je ostalo 1:0 nakon ranog pogotka Andrića u 4. minuti susreta.

Na početku drugog dijela u akciji pred vratima domaćih dogodio se nezgodan sudar glavom u kojoj je nastradao Botica pa je sinjski “Ćorluka” s povezom na glavi morao prisilno vani zbog krvarenja.
U 60. minuti susreta s desne strane u petarac je ušao Andrić i umjesto da uposli suigrača na drugoj stativi odlučio se za udarac iz loše situacije.
U 64. minuti susreta lagana inicijativa gostiju urodila je plodom – s desne strane na pet metara nabacio je Grubišić, a na 10-tak metara krajnje neprecizno puca Džoni za prvu pravu propuštenu priliku gostiju.
Sinjani su u 71. minuti susreta potvrdio svoju pobjedu- svog čuvara lijepo je izbacio Marunica dodao za dotrčalog Puljića koji prekrasno zabija za 2:0.
U 90. minuti susreta „šlag na tortu“ za pobjedu Junaka stavlja Vukušić koji se nakon kornera dobro snašao i nogom zabio za 3:0 Junaka protiv Imotskog.

Do kraja susreta bez pravih prilika i akcija Sinjani su sačuvali rezultat boljom igrom i tako upisali puni plijen u prvoj pobjedi u nastavku sezone te tako na tablici došli do 21. boda.
Idući susret Junak igra u subotu sa Zadrom u gostima.