Minioni ragbi kluba Sinj zauzeli drugo mjesto na turniru u Zagrebu

Piše: Milan Buljan

Odličan rezultat ostvarili su “Minioni” Ragbi kluba Sinj koji su zauzeli drugo mjesto na turniru u Zagrebu. Nakon odličnog prvog dana u kojem su svladali kadete Makarske i Mladosti, drugog dana turnira u polufinalu su slavili nad Zagrebom, te su u finalu poraženi od Nade.

Savršen ulazak u turnir imali su naši ragbijaški “Minioni”. U svojoj su skupini prvo svladali vršnjake iz Makarske rezultatom 45:0, dok su u drugoj utakmici skupine pobijedili ekipu zagrebačke Mladosti rezultatom 25:10 te su time ostvarili plasman u 4 najbolje ekipe turnira. Nastavili su s odličnom igrom “Minioni” i drugog dana, a u prvoj utakmici dana, u polufinalnom susretu su nadigrali Zagreb rezutatom 15:0 da bi u finalnom susretu bili poraženi od kadeta splitske Nade s 45:5. Vrijedan je ovo rezultat na kojem treba čestitati i igračima i treneru, a srebro oko vrata će, uz ostvarena nova prijateljstva, ovim mladim sinjskim ragbi nadama zasigurno ostati u lijepom sjećanju. Uz dodatni poticaj za treniranje i usavršavanje “Minioni” nestrpljivo iščekuju sljedeći turnir u Dalmaciji.