MJESEC DANA NEPOBJEDIVOSTI: U POSLJEDNJIH MJESEC DANA NITI JEDNA KATEGORIJA JUNAKA NIJE IZGUBILA NITI JEDNU PRVENSTVENU UTAKMICU

Mlađe kategorije sinjskog Junaka ponovno bilježe sjajne rezultate. Gotovo nevjerojatna stvar je da u posljednja četiri kola niti jedna kategorija sinjskih Plavih nije izgubila niti jednu prvenstvenu utakmicu. Budući da se kola igraju s razmakom od tjedan dana, to znači da su sinjske kategorije, od mlađih pionira pa sve do seniora, neporažene čak mjesec dana. Od 18 odigranih utakmica u posljednja četiri kola bilježimo 14 pobjeda i četiri remija. Naravno, sukladno odličnim rezultatima, sjajno izgledaju i tablice na kojima su Plavi u samom vrhu u svakoj kategoriji.

Prva utakmica bila je u utorak kada su kadeti u sklopu četvrtfinala županijskog kupa gostovali kod prvoligaškog Solina i upisali veličanstvenu pobjedu rezultatom 3:0. Golove su redom postigli Karlo Poljak, Domagoj Tomašević i Marino Labrović, a svi su viđeni u drugom poluvremenu. Time su se plasirali u polufinale kupa koje će odigrati ove srijede na domaćem terenu. Protivnik je Zmaj iz Makarske, a pobjeda bi donijela prolaz u finale županijskog kupa što automatski znači i prolaz u hrvatski kup. Stoga poziv svima da u srijedu dođu i podrže naše kadete u borbi za finale kupa.

Ove subote u Šibeniku su utakmice odigrali pioniri i kadeti Junaka koji su gostovali kod druge momčadi Šibenika budući da se prva natječe u rangu više. Prvi su na teren izašli pioniri koji su slavili s visokih 6:1. Bila je to jednosmjerna utakmica koju je Junak, pa već tradicionalno, otvorio na najbolji mogući način. U četvrtoj minuti susreta Junak je vodio 2:0. Prvo je u 3.min zabio Niko Rančić, da bi već u idućem napadu loptu u mrežu domaćina pospremio Noa Poljak. Narednih 20ak minuta donijelo je nešto mirniju igru, ali konstantni Junakovi napadi urodili su novim plodom u 24. minuti kada zabija Ivano Vukas i time postavlja rezultat na poluvremenu. Novo odlično otvaranje dolazi u drugom poluvremenu. Trebale su samo četiri minute za novi pogodak kada ponovno zabija Ivano Vukas za vodstvo Junaka 4:0. Osam minuta kasnije, u 47. minuti, zabija Bruno Jelinčić koji je u igru ušao u 43. minuti. Za već vrlo visokih 6:0 zabija ponovno adut s klupe – već spomenuti Bruno Jelinčić u 58. minuti susreta. Četiri minute kasnije do počasnog gola dolaze i domaćini kada zabija Bruno Paić. U konačnici pobjeda Junakovih pionira rezultatom 6:1.

Došao je red na kadete koji su u poprilično čvrstoj utakmici odigrali bez golova. I prošle godine kada je Junak gostovao kod Šibenika II bila je riječ o čvrstoj utakmici, a Junak je tada slavio 1:0 golom u posljednjim sekundama utakmice. Ovoga puta do gola nije uspio nitko, na kraju konačnih 0:0 za remi nakon tri uzastopne pobjede.

Nakon utakmica mlađih kategorija uslijedila je prava poslastica na Gradskom stadionu u Sinju gdje su seniori dočekali momčad Splita. Utakmicu je obilježila pobjeda Junaka u doslovno posljednjim sekundama kada je najbolji strijelac lige, Bašić-Šiško, nebeskim skokom matirao gostujućeg vratara nakon odličnog nabačaja Tute s desne strane. Prvo poluvrijeme je bilo već pomalo klasičnih 0:0, ali već na samom početku drugog poluvremena Jandrek zabija eurogol za vodstvo Plavih. Splitovci su se uspjeli vratiti u igru golom za 1:1. Kada su svi već mislili da je upisan prvi ovogodišnji remi, Junak je pokazao karakter, želju i volju te upisao petu pobjedu iz isto toliko odigranih utakmica za veliko slavlje na terenu i na tribini. Ovu utakmicu gledalo je nevjerojatnih 1500 gledatelja na stadionu te oko 1000 putem live prijenosa. A kako i nebi kada gledaju bodovno najuspješniju momčad u svim rangovima hrvatskog nogometa koja uz to igra i najatraktivniji nogomet s najviše pogodaka.

Dan kasnije, u nedjelju, utakmice su odigrali mlađi pioniri i juniori koji su u Glavicama odigrali susrete s dubrovačkim GOŠK-om. Mlađi pioniri, pod vodstvom Ivana Medvida, upisali su prvi remi u ovoj sezoni nakon dvije uvodne pobjede. Bila je riječ o zanimljivoj utakmici s dosta dobrih prilika, ali gol nije viđen. Junak je najviše prijetio iz kontri i vrlo dobrim ubačajima iz kornera.

Napomena: Tablica nije ažurirana. Junak je remijem upisao bod te se tako nalazi na prvoj poziciji zajedno s Neretvancem.

Juniori su upisali novu vrijednu pobjedu. Slavili su nad vršnjacima iz Dubrovnika rezultatom 3:1. Bilježimo odličan početak kada u 8. minuti za vodstvo Junaka zabija Petar Bitunjac. U 34. minuti vodstvo povećava Josip Vučković, da bi pet minuta prije kraja utakmice ponovno zabio Petar Bitunjac i time postavio konačan rezultat prvog poluvremena. U nastavku gosti uspijevaju doći do pogotka u 67. minuti kada zabija Paulo Opušić. Kroz cijelu utakmicu dominacija je bila na strani Junaka koji je gotovo konstantno napadao, imao loptu u posjedu i kreirao jako lijepe prilike i poluprilike.

Napomena: Tablica nije ažurirana. Junak ima 7 bodova.

U idućem kolu mlađi pioniri i juniori gostuju u Metkoviću kod Neretve, a pioniri i kadeti u Sinju dočekuju Vodice. Seniori gostuju u Imotskom kod istoimenog domaćina.