Najava sportskog vikenda: nogometna subota i nedjelja

Piše: Milan Buljan

Kako se bliže ljetni mjeseci tako i sva slova sportske priče padaju na nogometne travnjake. Upravo takav bit će ovaj vikend pred nama, s pregršt uzbuđenja od županijskih do trećeligaških natjecanja…

Povratak na pobjedničke staze misija je Hrvaca koje će u subotu, na svom terenu, dočekati Jadran iz Ploča. Poraz na Korčuli nije poljuljao trupe Mirka Labrovića, pet pobjeda uz dva remija u proljetnom dijelu lansiralo je Crne prema vrhu pa bi svaki novi bod bio zlata vrijedan u želji za ostankom na većim pozicijama.

Posebno zanimljivo ove će subote biti u Trilju gdje derbi susjeda igraju Čaporice i Trilj dok će, u nešto ranijem terminu, na teren u Sinju istrčati i Tekstilac kojemu je u ovom kolu protivnik Jadran iz Supetra.

Svoj susret 25. kola trećeligaškog natjecanja Junak u Stobreču igra u nedjelju. Pobjeda protiv Neretve ponovno je vratila osmijeh na lica svim simpatizerima sinjske plave boje, a povratak na čelnu poziciju zagarantirao činjenicu kako će do posljednjeg sučeva zvižduka biti neizvjesno tko će se okititi titulom najboljeg.
Ono sigurno jest kako prostora za bilo kakav posrtaj više nema jer čak četiri kluba s tek bodom manje od Junaka “dišu za vratom”.

Nedjelja je rezervirana i za malonogometne susrete četvrtzavršnice Udruge za mali nogomet Sinj sa zanimljivim susretima u dvorani Ivica Glavan – Ićo.

Ono što će svakako dobiti posebna slova najave je susret četvrtfinala Kupa Hrvatske za rukometašice u kojemu Sinjanke u utorak od 18 sati dočekuju prvoligašku ekipu Sesveta.

Subota, 27. travnja

Nogomet

Treća HNL-jug, 25. kolo:
16,30 h: Hrvace – Jadran LP

Druga ŽNL, 18. kolo:
16,30 h: Čaporice – Trilj
15,45 h: Tekstilac – Jadran (S)

Nedjelja, 28. travnja

Nogomet

Treća HNL-jug, 25. kolo:
16:30 h: Primorac (S) – Junak

Prva ŽNL, 22. kolo: