Odličan vikend u režiji mlađih kategorija Junaka, ml. pioniri i juniori na vrhu

Piše: Milan Buljan

Novi vikend i novi odlični rezultati mlađih kategorija sinjskog Junaka. Mlađi pioniri i juniori igrali su na domaćem terenu protiv makarskog Zmaja te slavili u obje utakmice i tako povećali svoju prednost na ukupnoj ljestvici. Time uvjerljivo drže prvo mjesto koje vodi na završni turnir za ulazak u ligu više. Kadeti i pioniri su gostovali u Vodicama te ostvarili pobjedu i remi.

Mlađi pioniri na domaćem su terenu dočekali vršnjake iz makarskog Zmaja te su slavili visokim rezultatom 4:1. Bila je to jednosmjerna utakmica u kojoj su igrači trenera Ivana Medvida već u ranoj fazi utakmice imali tri gola prednosti. Već u drugoj minuti susreta zabija Stjepan Norac, a u 13. minuti na 2:0 povećava Tomislav Ladan. Tri minute kasnije ponovno zabija Stjepan Norac, a Junak i dalje nastavlja igrati napadački. U drugoj polovici drugog poluvremena, točnije 51. minuti Junak povećava prednost na 4:0, a strijelac je Daniel Pavić. Tek minutu nakon toga gosti dolaze do počasnog pogotka, a gol je postigao Andrej Vukojević. Ovom pobjedom ml. pioniri se nalaze na drugom mjestu lige s ukupno 40 bodova. Prvi je Omiš s utakmicom manje i 44 boda na svom kontu.

Pioniri su gostovali kod Vodica te odigrali tvrdu utakmicu bez postignutih golova. Ovim remijem Junak se nalazi 7. mjestu s ukupno 42 boda iz 24 odigrana susreta.

Kadeti su također u ovom kolu gostovali kod Vodica te su slavili rezultatom 2:1. Poveo je Junak u ranoj fazi utakmice, već u 11. minuti David Kamber postiže gol i dovodi sinjsku momčad u prednost. Međutim, 10 minuta kasnije domaćini izjednačavaju, a strijelac tog pogotka bio je Robert Orlović koji tako postavlja i konačan rezultat prvog poluvremena. U drugom poluvremenu Junak traži pobjedu, a pokušaji i pritisak na naplatu dolaze u 67. minuti kada gol postiže Domagoj Tomašević. Ovom pobjedom kadeti Junaka se nalaze na šestom mjestu s ukupno 45 bodova.

Juniori su svoju utakmicu igrali na domaćem terenu protiv Zmaja iz Makarske te su slavili rezultatom 3:0. Junak se od samog početka utakmice postavio kao jača momčad, a brojni pokušaji na naplatu su došli u 33. minuti kada Petar Bitunjac dovodi juniore Junaka u prednost. Do kraja poluvremena nije bilo većih uzbuđenja. Sredinom drugog poluvremena Junak dolazi u prednost 2:0 nakon što je Dominik Modrić uspješno realizirao kazneni udarac. Konačan rezultat pet minuta prije kraja postavlja Šime Šentija zabivši za 3:0. Juniori Junaka se tako trenutno nalaze na trećem mjestu na tablici s ukupno 38 bodova iz 19 odigranih susreta. Na drugom mjestu je Dugopolje s tek jednim bodom više, a tablicu uvjerljivo predvodi Solin s 50 bodova.

Napomenimo kako se uspjeh mlađih kategorija u vidu poziva na završnicu računa tako da se zbrajaju bodovi mlađih pionira i juniora te pionira i kadeta. Time se formiraju jedinstvene ljestvice, a prvoplasirana momčad se poziva na završnicu u kojoj sudjeluju klubovi iz cijele Hrvatske. Ovdje posebno vrijedi pohvaliti mlađe pionire i juniore koji se s ukupno 78 bodova uvjerljivo nalaze na prvom mjestu u zajedničkoj tablici te s velikim optimizmom očekuju daljnji nastavak prvenstva. Pioniri i kadeti se nalaze na visokom 6. mjestu i ovo je sigurno jedan objektivan pokazatelj koliko vrijedi Junakova škola nogometa. Stoga, jedno veliko BRAVO za naše mlađe kategorije, naše borbene igrače i uporne trenere: Ivana Medvida, Marija Križanca, Zlatka Runju i Slavena Lakića.

U nastavku donosimo zajedničke tablice te rezultate ovog i najavu idućeg kola.