NAJNOVIJE

Current Team
NK Junak Sinj

O TRENERU

Mirko Grabovac trener je NK Junak Sinj od 19.3.2017. kada je naslijedio dotadašnjeg trenera Dragutina Čelića.
Grabovac je na svom trenerskom putu prošao velik broj klubova, uz dosta uspjeha, a jedan dio igračke karijere proveo je i u Junaku.

INTERVJU

Došao je kraj još jedne sezone. Junak je od dolaska trenera Grabovca u 15 utakmica upisao tek jedan poraz. U tom periodu Junak je od zone ispadanja čudesno došao do 6. mjesta. Bio je to dobar razlog da se čujemo s trenerom koji je podigao Junaka i doveo ga do forme koju već dugo ne pamtimo.

Za početak smo ga zamolili da nam da osvrt na postignute rezultate i sezonu:
-“Mogu reći da smo svi u klubu izuzetno zadovoljni rezultatom na kraju, od uprave, trenera i igrača s obzirom na vrlo turbulentnu sezonu.”
O igračima i njihovom udjelu u Junakovom proljeću trener je imao samo lijepe riječi, a istaknuo je i dobru atmosferu u klubu:
-“Svi igrači su bili maksimalno unutra i svi imaju veliki udio u ovom rezultatu, ne samo svojim igrama nego i stvaranjem pozitivne atmosfere na čelu s našim kapetanima Galom, Mornarem i Gabrićem.”

O pritisku koji je crvena linija imala na igrače i njihovom samopouzdanju Grabovac je kazao:
-“Igrači su bili svjesni u kojoj se situaciji nalaze i morali su u kratkom vremenu vratiti poljuljano samopouzdanje. Trebali smo stvoriti momčad koja će osvajati bodove.”
Upitali smo ga i da nam istakne neke igrače, ali dobili smo odgovor kako su svi dobro odradili svoj posao:
-“S velikom većinom igrača sam prezadovoljan u radu, zalaganju i na kraju kvalitetom.”
Na pitanje ima li nešto negativno u cijeloj ovoj priči kratko je odgovorio:
-“Bila je to jedna lijepa priča da bi se osvrćao na negativnosti.”
Hoće li Grabovac ostati na klupi Junaka i koji su bili ciljevi ove sezone:
-“Dogovor je bio da završimo sezonu s ostankom u trećoj ligi. Za daljnju suradnju ćemo vidjeti ovisno o ambicijama kluba. Moram reći da su ljudi iz kluba bili vrlo korektni.”
Jedna zasigurno lijepa prateća priča je i veliki broj Junakovih juniora u momčadi:
-“Dosta mladih igrača je dobilo priliku da igra za prvu momčad i mnogi od njih će zasigurno biti nosioci igre Junaka u budućnosti.”
Na pitanje koju utakmicu bi istaknuo kao najbolju naveo je onu u Zmijavcima:
-“Posebna utakmica je bila u Zmijavcima gdje smo se razbudili i pokrenuli Junaka.”
Grabovac je istaknuo da se želi zahvaliti svim igračima i svojim kolegama na lijepom druženju i da su bili pravi tim:
-“Za kraj bih se zahvalio svojim kolegama Stipi Grčiću i Frani Jukiću. Bili smo pravi tim.”
Treneru Grabovcu ovim putem još jednom čestitamo na izuzetnom postignuću na klupi Junaka u nadi da će to mjesto zadržati i u idućoj sezoni.