PONOVNO ODLIČNI REZULTATI U SVIM KATEGORIJAMA JUNAKA: ŠEST POBJEDA I JEDAN REMI IZ SEDAM ODIGRANIH UTAKMICA

Nakon prošlog vikenda gdje su sve mlađe kategorije upisale pobjede, baš kao i seniori, ovoga puta ponovno odlični rezultati. Iz sedam utakmica koje su bile pred našim kategorijama ostvarili smo veličanstvenih šest pobjeda i jedan remi.

Prve utakmice bile su one u kupu gdje su se naši pioniri i kadeti borili za prolaz u iduće kolo. Pioniri su u utorak od 17:30h igrali utakmicu sa susjednim Tekstilcom te su slavili s visokih 6:1. Tako su pioniri nastavili odličan napadački učinak ostvaren u prethodnim kolima i vidi se veliki potencijal za nastavak prvenstva. Junak je poveo u 9. minuti susreta golom Ivana Vukasa nakon lijepe akcije. Veličanstvenim golom iz slobodnjaka s 30ak metara Tino Putnik je rezultat vratio na 1:1. Međutim od tada pa do kraja poluvremena na terenu se bolje snalazio Junak koji je došao do nova dva pogotka za 3:1, a golove su postigli Anđelo Balajić u 18. minuti i Ivano Vukas pred sami kraj poluvremena, točnije u 33. minuti. I u nastavku su bolje reagirali momci Marija Križanca te su došli do nova 3 pogotka za visoku pobjedu rezultatom 6:1. Golove su postigli redom Nikola Vuković u 54. minuti, Ivan Marinović u 59. minuti i Bruno Jelinčić u 64. minuti. Veseli da je većina pogodaka rezultat dobrih proigravanja i promišljenih akcija, te da na terenu postoji velika volja i želja. Slijedeći protivnik u kupu je Zmaj iz Makarske, Junak je domaćin, a utakmica se igra od 17:00h.

Kadeti su svoju kup utakmicu trebali igrati u istom terminu kada i pioniri i to protiv susjednog OSK-a, međutim Otočani nisu uspjeli skupiti momčad za nastup, pa se utakmica registrirala rezultatom 3:0 za sinjske kadete. Zanimljiva je činjenica kako su kadeti i u prethodnom kolu prošli upravo iz istog razloga kada su trebali igrati protiv Hrvaca. Tako u 3. kolu županijskog kupa izgleda da će Junak prvi puta zaigrati. Protivnik je Solin koji je ujedno i domaćin, a utakmica se igra u Vranjicu na pomoćnom terenu u utorak 18.9. od 16:30h.

U subotu je došao nastavak prvenstvenih obveza za pionire i kadete koji su gostovali u Opuzenu kod Neretvanca. Pioniri su slavili rezultatom 1:3. Ponovno klasično dobro otvaranje. Naime, već u 3. minuti Junak je poveo preko Damira Stanića, a u 7. minuti Ivano Vukas je zabio za dva gola prednosti. U 17. minuti zabija Grgo Miličević za 1:2, a konačan rezultat postavlja Ivano Vukas u 22. minuti susreta. Svi golovi su tako viđeni u prvom poluvremenu, dok je u drugom igra bila po sredini terena.

Kadeti su slavili s 1:4 i tako nastavili odličnu formu. Pokazali su momci Zlatka Runje da su karakterni i ozbiljni, željni uspjeha i dobrih rezultata. Opuzenci su u ovom susretu bili desetkovani, s tek jednom zamjenom. Odlično otvaranje utakmice bilo je u režiji Davida Kambera koji u 4. minuti zabija za vodstvo Junaka. U 28. minuti Domagoj Tomašević diže na 0:2 i postavlja konačan rezultat u prvom poluvremenu. U nastavku ponovno bolji Junak. U 47. minuti ponovno zabija David Kamber, a deset minuta kasnije Junak prima gol. Konačnih 1:4 postavlja Ivan Lišnić u 70. minuti. Napomenimo kako pioniri i kadeti iduće, šesto, kolo igraju u gostima kod Šibenika II.

Nakon pionira i kadeta, utakmicu je odigrala naša seniorska momčad koja je u zanimljivoj utakmici slavila u Dubrovniku protiv GOŠK-a i time ostala jedina momčad lige sa 100%-tnim uspjehom – četiri pobjede u četiri utakmice. GOŠK je poveo u 45. minuti susreta, a povisio na dva gola prednosti u 47. minuti.
Nakon toga Junak kao da je odlučio da mora dobiti ovu utakmicu, ubacio je u brzinu više i stigao do pobjede. Prvi je Bašić-Šiško načeo mrežu predivnim golom iz slobodnjaka koji je išao direktno u rašlje. Prekrasan i neobranjiv gol. U 82. minuti Junak dolazi do poravnanja u režiji Lea Andrića. Već u idućoj minuti isti igrač dovodi Junak u vodstsvo 2:3, a četiri minute kasnije kazneni udarac za domaćina realizira Cicijelj. U 90. minuti Leo Andrić zabija za pobjedu i dovodi Junaka na čelo trećeligaške ljestvice. Sveukupno zanimljiva utakmica u kojoj smo vidjeli čak 7 pogodaka i 2 hattricka.

U nedjelju su uslijedile utakmice mlađih pionira i juniora koji su gostovali u Vranjicu kod Omladinca. Mlađi pioniri su ponovno upisali pobjedu i tako u dvije utakmice imaju maksimalnih 6 bodova. Iako su u prvom poluvremenu gubili rezultatom 1:0 nakon što su primili gol u 26. minuti, ipak su uspjeli odnijeti puni plijen. Na početku drugog poluvremena zabija Karlo Vuković za 1:1, a pobjedu donosi gol pred kraj utakmice kada u 55. minuti zabija Tomislav Ladan.

Juniori su odigrali izjednačeno u uzbudljivoj utakmici gdje je viđeno čak 8 pogodaka. Većim dijelom utakmice su imali loptu i terensku inicijativu, ali se domaćin dobro, organizirano i čvrsto branio te izvrsno izlazio u kontru. Nakon loših reakcija u obrani Junaka, domaći su poveli s 3:0. Tih konfuznih 15ak minuta do poluvremena je ublažio Modrić. Isti igrač je par minuta poslije imao zicer koji brani domaći vratar. U drugom poluvremenu Junak ulazi odlučnije te smanuje preko Domjanovića na 2:3. Dominaciju i pokušaje opet domaći presjecaju kontrom te nakon paničnih i nesmotrenih reakcija obrane odlaze na 4:2!
U zadnjih osam minuta Držak i Bitunjac pogađaju za 4:4.
U posljednjoj minuti Livaja u solo prodoru niz par domaćih igrača izlazi sam na vratara te mu ovaj u posljednji tren hvata loptu. U idućem kolu mlađi pioniri i juniori u Sinju dočekuju GOŠK.