Rukometašice Sinja do nove pobjede

Piše: Josip Grčić

Neugodno ligaško gostovanje kod Trogira rukometašice Sinja su okrunile u svoju korist. Iako je dosta obola dala Kup utakmica s Osijekom Sinjanke su uspjele doći do novih bodova…

Trogir – Sinj 25:33 (14:17)
Trogir. ŠD Vinko Kadija. Gledatelja: 90
Suci: Nives Jakus (Marina) i Stefano Rajković (Split)

Trogir: Juranović, Runtić, Sesar (6), Ćaleta (4), Nuić (1), Bolanča, Piteša, Radić (2), Vidović (1), Pavković, Tomić, Damjanović (5), Cvijić (2), Gašpić (1), Bodrožić (3). Trener: Ivo Grga

Sinj: Ćosić-Dragan, Bilandžić (5), Majić (1), Macan (1), Masnić (7), Koprčina, Mažurin (8), Laco (4), Čović (3), Zorica (1), Poljak, Baković (1), Ilić, Boban (1), Paštar (1). Trener: Josip Borozan

Početna nervoza s obje strane nije ponudila mnoštvo lijepih poteza u prvom dijelu kada se takva igra preslikala na rezultat, ali ipak su Sinjanke bile te koje su nakon 30 minuta bile zadovoljnije – s tri gola prednosti (14-17).

Još su u drugom dijelu u početnim minutama domaće igračice bile u egalu sa Sinjankama da bi serijom 4-0 bilo jasno tko će “kući pjevajući”. Do kraja je razlika, na krilima raspoloženih Mažurin i Masnić, samo rasla za konačnih +8 (25-33).

Već spomenute dvije igračice bile su “pokretni pogon” sinjske družine dok je Trogiranke predvodila Andrea Sesar sa 6 pogodaka.

Novi izazov Sinjanke imaju kao domaćin Orkanu, već ove srijede, zbog obveza državnog natjecanja u Umagu za kadetkinje.