Rukometni “dan D”: Sinjanke domaćin Sesvetama u četvrtfinalu Kupa Hrvatske

Foto: Petar Malbaša

Rukometašice Sinja u utorak igraju susret četvrtfinala hrvatskog Kupa u kojem su domaćin prvoligašicama iz Sesveta. Još jedan super derbi nakon što su u Sinju. u ranijoj fazi natjecanja, potpisale prvoligaške ekipe Dalmatinke i Osijeka…

Kada u sezoni iz snova u kojoj osiguraš nastup u najelitnijem društvu hrvatskog rukometa pridodaš i povijestan uspjeh ulaskom u četvrtfinale Kupa, prvi puta kao ekipa iz drugog ranga u novijoj rukometnoj povijesti, onda je jasno kako je to plod dugogodišnjeg rada i kontinuiranog spleta ustrajnosti, sportske sreće i pravih poteza.

Došli smo na korak do te same završnice koja bi bila šlag na kraju odlično odrađene sezone. Istina je da smo nakon pobjede protiv Vranjica i plasmana u Prvu ligu emotivno ispražnjeni, ali motivacije za utakmicu neće nedostajati. Na okupu smo svi, dvjema igračicama je to vjerovatno posljednja domaća utakmica za Sinj u karijeri i prilika da im se zahvali za sve što su učinile za naš klub ove sezone, a i tijekom svoje bogate karijere!“, rekao je Josip Borozan, trener Sinjanki u najavi susreta.

Sesvete, poslije Lokomotive i Podravke, nalaze se na trećoj poziciji prvoligaške tablice pa gošće ne bježe od titule favorita, ali pak svjesne su da su takav status imale i Dalmatinka i Osijek pa su, upravo suprotno, kući išle praznih džepova. Kaže Borozan, kako nakon ulaska u Prvu ligu, ova utakmica predstavlja samo gušt i nagradu za naše cure:

“Kup je sada jedan gušt, nagrada curama da rasterećeno odigraju, bez rezultatskog imperativa, ali sigurno i poziv svim gledateljima da i ovog utorka, kao što su i dosada pokazali, budu naš osmi igrač pa da se plasiramo i dalje!” zaključuje Borozan što ne ostavlja ništa drugo nego ponoviti poziv svim navijačima da budu “vjetar u leđa” sinjskoj rukometnoj družini i ovoga puta.

Susret četvrtine finala Kupa igrat će se u utorak, u GSD Ivica Glavan Ićo, s početkom u 18 sati.