Sinjski Maligani: “Riba već godinama smrdi, ali ovaj put smrad je nepodnošljiv!”

Autor: Josip Grčić / Foto: Antonio Mirko Macan, Sinjska Rera

Klub navijača Sinjski Maligani izdali su priopćenje za javnost u kojem komentiraju sve vezano oko susreta 10. kola HT-Premijer lige između Alkara i Osijeka koji se prošlu subotu odigrao u gradskoj sportskoj dvorani “Ivica Glavan-Ićo”. U priopćenju Maligani kažu kako su izgubili povjerenje u Upravu kluba te kako neće bodriti Alkara na domaćim utakmicama.

Priopćenje donosimo u cijelosti:

‘Klub navijača Sinjski Maligani obraća se javnosti priopćenjem povodom događaja koji su se odvili u subotu 15. prosinca za vrijeme prvenstvene utakmice između Alkara i Osijeka u Gradskoj dvorani Ivica Glavan-Ićo. Naime, naši pripadnici su iz protesta prema Upravi Kluba svojevoljno napustili dvoranu na poluvremenu utakmice.

Organizator utakmice (Uprava Kluba) je ovog puta pretjerao sa mjerama i načinom osiguranja utakmice koja nije bila ni blizu epiteta utakmice visokog rizika.

Na ulazu za gledatelje postavljena je kamera koja je pod budnim okom policijskih inspektora i interventnih policajaca svaku osobu detaljno snimila pri ulazu u dvoranu. Policijski službenici su radili svoj posao i to je sasvim normalno, ali nije niti malo normalno da Uprava Kluba vlastitim navijačima postavi tolike mjere osiguranja na jednoj sasvim običnoj utakmici.

Za vrijeme prvog poluvremena utakmice jedan od redara je neprikladno nasrnuo na ikonu sinjskog navijanja, Zorana Katića-Kaću. Redar se ponio prema Kaći krajnje nepristojno i bezobrazno, ali nam je poslije tvrdio da mu je iz Uprave Kluba naređeno da primiri Kaću. Taj potez Uprave prema čovjeku kojemu je Alkar život je sramotan, jadan i primitivan. Kaća navija i viče na suce ima 40 godina i sad je nekim političkim agentima palo na pamet da to zaustave.

Na poluvremenu utakmice redari i policija su naglasili gledateljima da svatko tko na poluvremenu izađe iz dvorane nema pravo povratka na drugo poluvrijeme. Ta mjera osiguranja je također naređena od Uprave Kluba.

Nakon saznanja te informacije kap je prelila čašu i Sinjski Maligani su svojevoljno napustili dvoranu iz protesta prema Upravi Kluba.

Poručujemo Upravi Kluba da smo izgubili strpljenje, a oni su svojim postupcima pokazali kakvi su zapravo ljudi te su samim time zauvijek izgubili naše povjerenje. Budite svjesni da će vaše vrijeme vladavine u Klubu jednog dana završiti, a Alkar i Maligani će zauvijek opstati.

Klub navijača Sinjski Maligani neće organizirano pohoditi domaće utakmice u novoj dvorani iz protesta prema Upravi Kluba.

Borit ćemo se svim mogućim demokratskim i pravnim sredstvima za bolju budućnost našeg voljenog Alkara i za povratak u staru dvoranu.

Ispričavamo se kapetanu Mirku Modriću i njegovim suigračima jer ih nećemo bodriti na domaćim utakmicama, ali jednostavno nemamo izbora.

‘RIBA VEĆ GODINAMA SMRDI, ALI OVOGA PUTA SMRAD JE NEPODNOŠLJIV!’

S poštovanjem,