Solin i Junak bez pobjednika, Sinjani potpuno preokrenuli i nes(p)retno prosuli rezultat

Junak i Solin na stadionu “Pokraj Jadra” remizirali su u pripremnom susretu pred novu sezonu. Iako je susret iz Sinja prebačen u Solin kiša se pred susret sručila na solinski teren…

Nakon što je u prvom susretu poražen od Kamena Junak je u drugom susretu remizirao sa Solinom. Poveli su domaćini, odmah se na početku drugog dijela vratili Sinjani, potpuno preokrenuli, a na kraju iz penala domaćini “navukli” remi.

Kiša je spriječila igranje susreta u Sinju, ali točno na početku utakmice niti „solinsko nebo“ nije izdržalo pa se nevrijeme sručilo na stadion i trajalo je velikim dijelom prvog poluvremena.

Rano su domaćini našli put do gola Junaka, dobro je naciljao Duje Ninčević i pogodio u 12. minuti iz slobodnog udarca za prednost svoje momčadi i rezultat 1:0 koji se nije mijenjao do kraja prvog dijela.
Ipak, samo sedam minuta u drugom bilo je dovoljno za izjednačenje Junaka preko Matea Baraća kojeg je dobro povratno uposlio Vuleta, a onda u 63. minuti nakon lopte Tute Marko Vukušić potpuno preokrenuo u korist Sinjana.
Pogodio je poslije gore spomenuti Tuta i gredu, mogao povećati rezultat za Junak, ali kazna za promašaje stiže u 80. minuti iz penala u kojem je s bijele točke siguran Luka Ivanović. Jedanaesterac potpuno opravdan nakon igranja rukom Ante Kekeza u svom kaznenom prostoru.

Ponovno je trener Stipe Grčić dao svima priliku u susretu sa Solinom za još dodatnih pokazatelja na koga će moći računati u narednoj trećeligaškoj sezoni.

SOLIN – JUNAK 2:2 (1:0)

Strijelci: Ninčević 1:0 (12.), Barać 1:1 (52.), Vukušić 1:2 (63.), Ivanović 2:2 (80.)