Veliko priznanje za Ragbi klub Sinj: devetorica igrača pozvana na pripreme reprezentacije

Foto: Petar Malbaša

Nakon što je subotnji ragbi uspjeh za povijest Sinj vinuo na čelna mjesta cijele Hrvatske još je jedno priznanje došlo na adresu sinjske ragbi družine. Naime, izbornik hrvatske ragbi reprezentacije na pripreme je pozvao čak devetoricu Sinjana…

Milan Yelavich, izbornik Hrvatske ragbi reprezentacije, pred pripremni ogled s Oxfordom 6. travnja u Dubrovniku, odlučio se za potez koji je potvrdio veliki uspjeh osvajanja Kupa Hrvatske te trud i rad kroz mnoge generacije: poziv čak devetorici sinjskih ragbijaša u odabrano društvo.

Na pripreme su tako pozvani: Marko Grčić, Stipe Brčić, Stipe Žigo, Luka Kovačić, Ivica Jukić, Nikola Pavlović, Dražen Budimir, Boško Vučković i Ivan Prološčić.

Nadodajmo kako je pod paskom Yelavicha reprezentacija upisala sjajne rezultate – tri pobjede u tri odigrana susreta (Bosna i Hercegovina, Cipar i Izrael), a nakon pripremnog dvoboja slijedi završnica u grupnoj fazi i susret s Maltom koji će odlučiti o prvoj poziciji južne konferencije.